TIXIK.cz » Norsko » Rogaland » Stavanger » Farma z doby železné ve Stavangeru

Farma z doby železné ve Stavangeru - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Farma z doby železné ve Stavangeru: Hlídač pokojů
Farma z doby železné ve Stavangeru Mapa Mapa hotelů Farma z doby železné ve Stavangeru

Související témata

Farma z doby železné ve Stavangeru: Fotografie

Doporučené hotely Farma z doby železné ve Stavangeru


Zobrazit všechny »Farma z doby železné ve Stavangeru: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Farma z doby železné ve Stavangeru Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Farma z doby železné ve Stavangeru a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Farmy, Aktuální čas: 18:35:49, WWW stránky:

Farma z doby železné ve Stavangeru je zrekonstruovaná farma z doby železné. Nachází se v Norsku , v jižní části země, cca 3 km od centra Stavangeru . Farma z doby železné ve Stavangeru je jediným obdobným komplexem v Norsku .

Farma z doby železné

Farma z doby železné ve Stavangeru byla objevena v 60. letech 20. století. Vykopávky tu byly provedeny v letech 1967 - 1968. Budovy pak byly zrekonstruovány do původní podoby v letech 1972 - 1973. Dnes tato venkovní expozice patří archeologickému muzeu ve Stavangeru. Farma z doby železné ve Stavangeru disponuje třemi domy, které jsou postaveny ze dřeva a jejich vnější stěny jsou pokryty kameny. Střechy jsou vyrobeny z rašeliny a kůry. Uvnitř se nacházejí krby, které jsou původní a dodnes slouží svému účelu a další různé artefakty z doby železné. Pokud budete mít štěstí, budete moci při prohlídce jednoho z domů ochutnat čerstvý chléb "hellekake". Jedná se o typ plochého chlebu pečeného na kamenné desce.

Praktické informace

Farma z doby železné ve Stavangeru je otevřena od 23. května do 26. září každou neděli od 11 do 16 hodin. Od 21. června do 13. srpna je pak otevřeno denně od 11 do 16 hodin. V období od 16. dubna do 30. září je možné si bez problémů domluvit prohlídku mimo otevírací dobu.


Informace a fakta

GPS: 58.9417, 5.6948
Nadmořská výška: 90 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:03

Farma z doby železné ve Stavangeru: Recenze

Farma z doby železné ve Stavangeru prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Stavanger (3.2km)Sola (7km)Randaberg (8km)Tau (19km)Ålgård (21km)Jørpeland (22km)Bryne (23km)Skudeneshavn (34km)Kopervik (44km)

Webmap: 1 2 3