TIXIK.cz » Zoo » Namibie » Farma Harnas

Farma Harnas, Namibie - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Farma Harnas: Hlídač pokojů
Farma Harnas Mapa Mapa hotelů Farma Harnas

Farma HarnasFarma Harnas

Související témata

Farma Harnas: Fotografie

Doporučené hotely Farma Harnas


Zobrazit všechny »


Farma Harnas: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Farma Harnas Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Farma Harnas a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 12:54:04, Nadmořská výška: 1453m, Adresa: D1635, Namibie, WWW stránky:

Farma Harnas je sirotčinec a ošetřovatelská stanice pro divokou zvěř. Nachází se ve východní Namibii , asi 250 km severovýchodně od města Windhoek . Patří k několika málo zařízením tohoto typu na celém světě.

Záchranná stanice

Na ploše asi 10 000 ha si našli svůj nový domov lvi, leopardi, gepardi, hyeny, psi hyenovití, krokodýli, dikobrazi, šakali, ale i malé surikaty a opuštěná opičí mláďata. Hlavním úkolem záchranné stanice je rehabilitace zanedbaných, opuštěných a týraných zvířat. Konečným cílem je jejich reintrodukce - opětovné vysazení do volné přírody.

Život na africké farmě

Podmínky života na farmě jsou velmi prosté. Elektrický proud dodává dieselový agregát, nocuje se ve stanech nebo v malých bungalovech v těsné blízkosti výběhů pro divokou zvěř. Před spaním je potřeba vyhnat z příbytků škorpiony, hady a další havěť. Vstává se v půl páté za mohutného řevu hladových lvů a hysterického chichotání hyen, dožadujících se jídla. Do práce se odchází nalačno. Na nesnesitelný zápach v chladírně je potřeba si zvyknout, pokud to ovšem pomalu se rozkládající tulení maso vůbec dovolí!

Silné zážitky

K základním činnostem na farmě patří denní příprava potravy pro její čtyřnohé obyvatele. Je to impozantní - a zároveň odpor vzbuzující divadlo. Nejprve je potřeba vynosit z chladírny mrtvá těla tuleňů a zanést je do výběhu pro gepardy. Potom nařezat koňské maso a mačetou nasekat koňské hlavy, aby bylo něco "na zub" i pro lvy. Vedle asistování při očkování psů hyenovitých nebo odčervování lvů je potřeba postarat se i o mláďata paviána babuina. Opičí sirotci by bez tělesného tepla matky uhynuli, a tak si je berete k sobě na noc do spacáku.

Údržbářské práce

Kromě péče o divokou zvěř se na farmě vykonávají i běžné údržbářské práce - opravování čerpadel na vodu, stavění ohrad, vyklučování porostů okolo napajedel, kam se chodí šelmy napít, účast při odchytu zvěře, která utekla z výběhů, asistování při ošetřování raněných jedinců, a podobně.

Kočičí farma

"Kočičí farma", jak se takovým útulkům familiárně říká, nabízí jedinečnou možnost poznat africkou přírodu skutečně na vlastní kůži. Můžete se nechat ve stanu uspávat chraplavým řevem nedalekých lvů, vydat se s majitelem farmy na "feeding tour" a na vlastní oči pozorovat, jak v šelmách denně mizí 5 metráků syrového masa, a jak vás zdánlivě ignorují, pokud před sebou mají kuřecí stehno.

Práce a dovolená na farmě

Vadí vám, jak turistický průmysl mění planetu? Chcete pomoci zachovat Zemi i pro budoucí generace? Vydejte se do přírody a poznávejte ji! Jestli vám nestačí jen tak sa toulat, můžete si svojí dovolenou v přírodě odpracovat a pomoci tak při její ochraně. Namíbijská Farma Harnas nabízí program, který zahrnuje práci na farmě, například krmení zvířat nebo příprava jejich stravy. Můžete sa na chvíli stát členem farmářské rodiny a poznávat život na farmě, zaměřené na ochranu ohrožených druhů.


Informace a fakta

GPS: -21.7237, 19.3484
Nadmořská výška: 1453 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 19:40:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.harnas.org/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednotlivé místní atrakce: kontaktní zoo, muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: gorila, slon, žirafa, lev, gepard, velbloud, delfín, orel, želva, sova

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Farma Harnas: Recenze

Farma Harnas prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí