TIXIK.cz » Německo » Braniborsko » EuroSpeedway Lausitz

EuroSpeedway Lausitz, Německo - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

EuroSpeedway Lausitz: Hlídač pokojů
EuroSpeedway Lausitz Mapa Mapa hotelů EuroSpeedway Lausitz

Související témata

EuroSpeedway Lausitz: Fotografie

Doporučené hotely EuroSpeedway Lausitz


Zobrazit všechny »EuroSpeedway Lausitz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


EuroSpeedway Lausitz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, EuroSpeedway Lausitz a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Proschwitz50km
Golfanlage Ullersdorf51km
Waldschlösschen53km
Albrechtsberg53km
Lingnerschloss53km
Aussichtspunkt Dresden53km
Pfunds Mölkerei53km
Brühlská Terasa a Kasematy54km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Závodní dráhy, Aktuální čas: 18:46:59, Adresa: Lausitzallee 1, 01998 Schipkau, Německo

EuroSpeedway Lausitz je závodní trať v Německu, na které se mimo automobilových závodů v roce 2010 konal také letecký závod Red Bull Air Race. EuroSpeedway Lausitz leží ve východní části země, ve státě Braniborsko, kousek od města Klittwitz, nedaleko od hranic s Polskem a Českem. Dříve se okruh jmenoval Lausitzring, ale kvůli konání mezinárodních soutěží byl přejmenovám na nynější název EuroSpeedway Lausitz. Okruh byl postaven podle nejvyšších norem bezpečnosti. Ale i přes to se tu v první zatáčce stalo již několik vážných nehod. EuroSpeedway Lausitz nabídne devět různě dlouhých okruhů. Nejkratší může měřit 1,8km a nejdelší 11,3km. Pořádají se tu závody Superspeedway, Grand Prix, Superbike World Champoinships, série DTM, vytrvalostní závody a nově již zmíněný letecký závod Red Bull Air Race. Celková kapacita návštěvníků na okruhu je až 120 000. Jen na hlavní tribunu se vejde 25 000 návštěvníků. Zajímavostí EuroSpeedway Lausitz je, že je z hlavní tribuny vidět celý okuh.

Informace a fakta

GPS: 51.5319, 13.9303
Nadmořská výška: 118 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:36:09

EuroSpeedway Lausitz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 22421.9.2010 10:43:59
Na tomto závodním okruhu jsme byly letos. Jeli jsme sem na celosvětově známé letecký závod Red Bull Air Race. Konal se tu poprvé a zároveň to byl i poslední závod v letošní sezóně. Závod byl naprosto úžasný, co dokážou ti letci s těmi letadli jen kousek nad zemí. Doufám, že po roční pauze, kterou tento závod chystá se na tento okruh zase vrátí. Na EuroSpeeddway Lauzitz se ale také jezdí nejrůznější automobilové a motocyklové závody.
 Aura: 79Recenze: 4702.3.2012 12:01:35
EuroSpeedway Lausitz jsem navštívil v roce 2010 v rámci závodů Red Bull Air Race. A na to že tam bylo cca 120 000 lidí, tak jsem vůbec nepocítil nějaké zácpy aut, čekání u stánků apod. Všechno šlapalo jako hodinky, když si vzpomenu jak to vypadá každý rok na brněnském okruhu, tak...Příjezdové cesty k závodnímu okruhu jsou dobře značené, v konání závodu dopravu řídí policisté, kteří Vás navedou na správné parkoviště podle místa uvedeného na Vaší vstupence. Z něho je to už jen pár minut chůze přímo k Vašemu vchodu, kam máte vstupenky. Líbilo se mi také, že u stánků se platilo za každý kelímek záloha jedno EURO, což nutilo lidi kelímky vracet, čímž ušetřil pořadatel za úklidovou službu. No prostě je vidět že i velké akce jdou dělat jednoduše. Tudíž jestli se sem chystáte na nějaký závod, tak neváhejte, dobrá organizace a vše kolem. Určitě si tu vybrané závody užijete. Jo a za parkoviště se nic neplatí.

Města a obce v okolí

Senftenberg (5km)Schwarzheide (8km)Geierswalde (14km)Finsterwalde (19km)Bernsdorf (20km)Hoyerswerda (25km)Doberlug-Kirchhain (27km)Brössnitz (26km)Elsterwerda (30km)

Webmap: 1 2 3