TIXIK.cz » Rakousko » Tyrolsko » Okres Innsbruck-Land » Innsbruck » Europa Brücke

Europa Brücke - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Europa Brücke: Hlídač pokojů
Europa Brücke Mapa Mapa hotelů Europa Brücke

Související témata

Europa Brücke: Fotografie

Doporučené hotely Europa Brücke


Zobrazit všechny »Europa Brücke: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Europa Brücke Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Europa Brücke a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Brennerský průsmyk0.9km
Hofgarten8km
Hochzirl15km
Swarovski Kristallwelten18km
Hochwanner34km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 13:55:02, Nadmořská výška: 704m

Europa Brücke je unikátní most v Rakousku , který byl do roku 2004 nejvyšším mostem v Evropě . Nachází se na známé Brennerské dálnici A13, nad údolím řeky Sill. Stavba mostu byla zahájena 25. dubna 1960 a dokončena byla v listopadu 1963. Europa Brücke je nosníkový most, který byl ve své době konstrukčním unikátem. Stojí 190 m nad řekou Sill. Most je 820 m dlouhý a 24,6 m široký. Nejdelší úseky mezi sloupy měří 198 m. Zajímavostí je, že most Europa Brücke má samodestrukční systém, protože byl postaven v době studené války. Most Europa Brücke také “zpívá“, což můžete slyšet hlavně u nosníkových sloupů. Podle legendy tu zpívají duchové 22 dělníků, kteří zde při stavbě zemřeli. Tento “zpěv“ má však své vysvětlení. Přejíždějící auta vytvářejí určitý hluk, který se rozléhá celým mostem. Dnes je Europa Brücke oblíbeným cílem turistů a fotografů, kteří přes něj projíždějí po brennerské dálnici ze severu do Itálie. Pod mostem se nachází stejnojmenná restaurace, ve které se můžete zastavit na dobré jídlo a pořídit si fotku této ojedinělé stavby. Od roku 1984 si také můžete z mostu Europa Brücke skočit bungee jumping a užít si tak skoro 190 m volného pádu.

Informace a fakta

GPS: 47.2021, 11.402
Nadmořská výška: 704 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:32:41

Europa Brücke: Recenze

Europa Brücke prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Patsch (1km)Schönberg im Stubaital (1.8km)Mutters (3.4km)Igls (3.2km)Mieders (4km)Natters (4.1km)Lans (4.7km)Sistrans (5km)Telfes im Stubai (5km)

Webmap: 1 2 3