TIXIK.cz » Města » Espoo

Espoo - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Espoo: Hlídač pokojů
Espoo Mapa Mapa hotelů Espoo

Související témata

Satelitní mapa Espoa, Espoo: Fotografie

Doporučené hotely Espoo


Zobrazit všechny »Espoo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Espoo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Espou, Plánovač výletů, Espoo a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:42:05, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
levno
zábavný noční život

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje


Informace a fakta

GPS: 60.2086, 24.654
Nadmořská výška: 20 m
Vzdálenost do hlavního města: Helsinky, 22 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:13:18

Espoo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:04:01
Espoo je město ve Finsku . Nachází se v jižní části země, ve Finském zálivu. Spolu s Helsinkami a městem Vantaa , s kterými sousedí, a městem Kauniainen, které obklopuje, tvoří Velké Helsinky. Dnes žije ve městě okolo 237 tisíc obyvatel, což dělá z Espoo druhé největší město ve Finsku . V Espoo se narodil slavný automobilový závodník, bývalý jezdec Formule 1, Kimi Räikkönen.

O městě

Espoo je moderní rušné město. Zajímavostí je, že se ve městě mluví oficiálně dvojjazyčně. Většina obyvatel mluví finsky, ale je tu i početná komunita mluvící švédsky. Espoo se dělí na 7 hlavních oblastí, z nichž nejdůležitější je Vanha-Espoo (administrativní centrum) . Nově se do Espoo přemístilo vrchní ředitelství firmy Nokia. Sídlí zde i Helsinská technická univerzita. Město je také známé díky Espooské konvenci, která tu byla dojednána 25. února 1991. Jedná se o mezinárodní dohodu o posuzování vlivů na životní prostředí.

Turistické zajímavosti

Mezi turistické zajímavosti ve městě Espoo patří katedrála Espoo, která je nejstarší dochovanou stavbou ve městě a zámky Espoon kartano, Pakankylän kartano a Träskända kartano. Kolem prvního jmenovaného zámku vede stará Královská cesta, na které se nachází krásný kamenný most z roku 1777.
Mezi nejvyhledávanější muzea v Espoo patří Muzeum moderního umění EMMA nebo Kellomuseo , které se věnuje hodinám. Všechna muzea se nacházejí ve stejné budově.

Aktivity

Ve městě Espoo si přijdou na své milovníci aktivní dovolené i kulturního vyžití. Turisté, kteří mají rádi přírodu, se mohou vydat do Národního parku Nuuksio , který leží na území města. Můžete se tu také projet na koni, zahrát si tenis, golf, minigolf či bowling. Za kulturou pak můžete vyrazit do kulturního centra Espoo, které hostí celou řadu divadelních představení a různých koncertů.

Turistické služby a zábava

Espoo disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Z vyhlšených restaurací bychom doporučili např. Grilli Ribis, kde dělají výborné steaky nebo restauraci Kalabaari, kde si můžete dát skvěle upravené mořské plody. V Espoo se nachází ale celá řada dalších opravdu kvalitních restaurací, barů a kaváren. Za noční zábavou se můžete vydat např. do klubu Fennia, Kannunkulma či Amarillo. Espoo během roku hostí celou řadu akcí, svátků a festivalů. Mezi ty nejznámější patří Mezinárodní jazzový festival, který se koná v dubnu, rockový festival Kivenlahti Rock a mezinárodní filmový festival Espoo Ciné. Od začátku června do začátku září se také konají každý čtvrtek v katedrále Espoo tzv. "Varhanní noci".

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již před 9000 lety, kdy sem přišli první obyvatelé. Současné město bylo založeno v 15. století. Statut města obdrželo Espoo v roce 1972.

Doprava

Espoo je snadno dostupné autem, autobusem, vlakem, lodí i letecky. Nejlepší je ale cesta letadlem, kdy přistanete na letišti v Helsinkách , z kterých není problém se dostat buď autobusem, vlakem nebo vypůjčeným autem do Espoo. Stejně je to i u lodní dopravy. Všechny trajekty jezdí do Helsinek . Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici č. 1 (E18) nebo po silnici č. 50 (E18) .

Města a obce v okolí

EspooKirkkonummi (15km)Helsinky (16km)Vantaa (24km)Vihti (30km)Järvenpää (38km)Hyvinkää (48km)