TIXIK.cz » Města » Erfurt

Ubytování Erfurt

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Erfurt: Hlídač pokojů
Erfurt Mapa Mapa hotelů Erfurt

ErfurtErfurt

Související témata

Satelitní mapa Erfurtu, Penziony v Erfurtu, Luxusní ubytování v Erfurtu, Autopůjčovny v Erfurtu, Erfurt - počasí, Erfurt: Fotografie

Doporučené hotely Erfurt


Zobrazit všechny »


Erfurt: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Erfurt Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Erfurtu, Plánovač výletů, Erfurt a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:45:06, Adresa: Juri-Gagarin-Ring 150, Erfurt, Německo, Telefon: +49 361/65500, WWW stránky:

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.9833, 11.0333
Nadmořská výška: 191 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:23

Erfurt: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:30
Erfurt je německé město. Nachází se ve středu země, v jižní části Duryňské pánve, v širokém údolí řeky Gery. Erfurt je hlavním městem spolkové země Durynsko. V současnosti žije ve městě Erfurt více než 200 tisíc obyvatel.

Historie města Erfurt

Poprvé je zmíněn roku 742 pod jménem Erphesfurt. Ve středověku se rozrostl v mocné obchodní a univerzitní město. Již v roce 1392 zde byla založena Erfurtská univerzita.

Historické památky města Erfurt


O jeho někdejším bohatství dodnes svědčí mnohé pečlivě zrestaurované renesanční a hrázděné domy, které tvoří spolu s četnými kostely a kláštery a slavným kramářským mostem jedno z nejlépe dochovaných středověkých center měst v Německu.
Mezi nejvýznamnější památky ve městě Erfurt patří katedrála Mariendom významné dílo německé gotiky. Dále pak katedrála Severikirche, již zmíněný most Krämerbrücke a augustiniánský klášter Augustinerkloster. Blízko tohoto kostela stojí dvě gotické věže Nikolaiturm a Johannesturm. Východně od kláštera se nachází Muzeum durynského Národopisu. K dalším muzeum patří Angermuseum s věží Bartholomausturm nebo Muzeum středověkého umění. Za návštěvu také stojí moderní operní dům, který je sídlem erfurtské filharmonie.

Města a obce v okolí

ErfurtFrienstedt (9km)Kirchheim (11km)Apfelstädt (14km)Ichtershausen (12km)Gierstädt (16km)Tonndorf (16km)Weimar (21km)Bad Berka (20km)

Webmap: 1 2 3