TIXIK.cz » New York » Empire State Building

Empire State Building - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Empire State Building: Hlídač pokojů
Empire State Building Mapa Mapa hotelů Empire State Building

Související témata

Empire State Building: Fotografie

Doporučené hotely Empire State Building


Zobrazit všechny »Empire State Building: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Empire State Building Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Empire State Building a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 03:24:39

Empire State Building je jeden z nejvyšších mrakodrapů světa. Nachází se v USA, ve městě New York City . Po pádu komplexu World Trade Center je to nejvyšší budova v New Yorku. V letech 1931 až 1977 byla budova Empire State Building nejvyšší budovou na světě.

Dominanta a symbol města New Yorku

Stavba budovy Empire State Building trvala pouhých 13 měsíců - bylo to totiž v době hluboké hospodářské krize. Návrh pocházel od firmy Shreve, Lamb and Harmon Associates. Budova má 102 pater a bez antén na střeše měří 382 metrů. Včetně televizních vysílačů Empire State Building měří 443,2 metrů. Ve své době to byla nejdražší budova světa - stavba stála 41 milionů dolarů. Originální stupňovitý vzhled je výsledkem snahy vyhovět přísnému stavebnímu zákonu, podle nějž nesměla žádná budova na Páté Avenue být na stavební čáře vyšší než 38 metrů; vyšší patra musela být odsazena dál od ulice, aby byl zajištěn dostatek světla a vzduchu v ulicích Manhattanu. Nyní je Empire State Building oblíbeným turistickým cílem. V 86. a 102. patře jsou totiž dvě vyhlídky, z kterých se vám naskytne ojedinělý pohled na New York City . Tyto vyhlídky ročně navštíví přibližně 4 miliony lidí.Schodiště má 1860 schodů a jednou do roka se na něm závodí.

Zajímavosti

Empire State Building zpočátku přitahovala sebevrahy. První z nich zahynul v roce 1933. V témže roce byl natočen i film King Kong. Ten vtiskl budovu do paměti miliónů diváků po celém světě – ukazoval obludu, jak šplhá nahoru po zdech a jak na ni nahoře útočí letadla. 28. července 1945 do Empire State Building narazilo vinou chybné navigace v mlze letadlo. Byl to americký bombardér B-25. Při tomto neštěstí zahynulo 11 lidí pracujících v 79. patře a 3 členové posádky. Nárazem ani následným výbuchem naštěstí nebyla narušena statika budovy. Raritou je také barva osvětlení vrcholu věže Empire State Building, která se mění podle aktuálních událostí či svátků, například o svátku svatého Patrika zezelená...

Užitečné informace

Empire State Building je otevřen denně od 9.30 do půlnoci. O návštěvu je velký zájem, zejména o svátcích, a kapacita výtahů je omezená, počítejte s delšími frontami. Je dobré vybrat si pro návštěvu méně frekventované dny a časy (brzo ráno nebo pozdě večer) .


Informace a fakta

GPS: 40.7484, -73.9859
Nadmořská výška: 58 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 06:56:25

Empire State Building: Recenze

Empire State Building prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jersey City (8km)New York (6km)Edgewater (9km)Newark (16km)East Rutherford (13km)Carlstadt (14km)South Hackensack (14km)Great Neck (22km)Elizabeth (21km)

Webmap: 1 2 3