TIXIK.cz » Města » Dánsko » Hovedstaden » Helsingør

Helsingør - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Helsingør: Hlídač pokojů
Helsingør Mapa Mapa hotelů Helsingør

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Satelitní mapa Helsingøru, Luxusní ubytování v Helsingøru, Autopůjčovny v Helsingøru, Helsingør: Fotografie

Doporučené hotely Helsingør


Zobrazit všechny »Helsingør: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Helsingør Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Helsingør a doprava, Čerpací stanice, benzinky
HH FerriesPřístavy0.4km
Danish Maritime Museum at KronborgMuzea0.5km
Helsingør BycenterShopping0.5km
Hrad KronborgHrady a zámky0.6km
Zámek MarienlystHrady a zámky0.9km
Elsinore Golf ClubGolf3km
Dánské technické muzeumMuzea4km
Snekkersten HavnPřístavy4km
Kobberdam LakeJezera4km
HammermøllenMuzea5km
Espergærde HavnPřístavy6km
ÅlsgårdecentretShopping6km
Hrad GurreHrady a zámky7km
Gurre LakeJezera8km
Louisiana Museum of Modern ArtMuzea9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:42:13, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné památky
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní

Business travel (průmysl)

automobilový


Informace a fakta

GPS: 56.0364, 12.6132
Nadmořská výška: 8 m
Nejbližší letiště: Letiště Copenhagen Kastrup, 69 km
Pobřeží: Baltské moře, 5 km
Vzdálenost do hlavního města: Kodaň, 47 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:50:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.helsingorkommune.dk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, skvělé jídlo, krásné památky, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, krásné pláže, UNESCO
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, poznávání historie, plavby, aktivní dovolenou, slavnosti, sportovní turistiku, studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Helsingør: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47013.9.2010 12:20:11
Helsingør (Elsinore) je rušný přístav v Dánsku . Nachází se na ostrovvě Sjælland, cca 40 km severně od Kodaně . V součanosti zde žije více než 46 000 obyvatel. Helsingør je významný dopravní uzel mezi Dánskem a Švédskem . Největší místní zajímavostí je zdejší zámek Kronborg , který je od roku 2000 zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Doprava

Helsingør je nejlépe dostupný vlakem a autem. Vlakem se sem dostanete z Kodaně , z Hornbæku i z Gilleleje . Vlaky z Kodaně jezdí třikárt za hodinu. Autem se sem dostanete po dálnici E55 (E47) nebo po silnici č. 237, 105 a 205. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v 50 km vzdálené Kodani . V Helsingøru jsou pak všude k dispozici bezplatná parkoviště.

Turistické zajímavosti v Helsingøru

Helsingør je krásné město s mnoha historickými uličkami, hrázděnými domy, gotickými kostely a středověkými kláštery. V centru mimo jiné také naleznete řadu zajímavých obchodů a dobrých kaváren. Největší zajímavostí města Helsingør je zámek Kronborg , který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Jedná se o významnou vojenskou stavbu, která je světově známá i jako dějiště Shakespearova Hamleta. Více o zámku se dočtete ZDE . Mezi další zajímavé stavby v Helsingøru patří kostel Sankt Mariæ Kirke, který zdobí krásné fresky z 15. století, klášter Kameliterklostret, který patří k nejzachovalejším středověkým klášterům v severní Evropě, gotická katedrála Sankt Olai Kirke z roku 1559, které disponuje nádherný 12 m vysoký zlatobílý oltář, který patří k největším v celém Dánsku a zámek Marienlyst Slot , v jehož zahradě můžete navštívit “Hamletův hrob“.

Muzea Helsingør

Helsingør je také městem muzeí. Navštívit zde můžete např. Helsingør Bymuseum, což je městské muzeum, které je zaměřeno hlavně na historii města a nachází se v bývalé nemocnici z roku 1516. Dalším zajímavým muzeem je Museet Skibsklarerergaarden. Jedná se o bývalý dům zástupce lodní společnosti, ve kterém se dozvíte o námořnické historii. Koupit si tu můžete také pivo, které vaří na zdejším malém zadním dvorku. Hojně vyhledávané je také v Helsingøru Dánské technické muzeum (Danmarks Tekniske Museum) , které vystavuje rozmanité pokrokové technologické vynálezy z konce 19. a začátku 20. století. Pokud vám zbyde ještě nějáký volný čas, můžete se vydat do několik kilometrů vzdálené historické kovárny Hammermølen. Tu založil v roce 1765 král Kristian IV., aby vyráběla děla do jeho válečných lodí.

Turistické služby

Ubytovat se můžete v Helsingøru v Danhostelu Helsingør , v hotelu a casinu Marienlyst , v hotelu Radisson Blu Fredensborg , v hotelu Skandia , v hotelu Konventum , v hotelu Sleep2Night či v kempu Helsingør Camping & Cottages Grønnehave .

Dobře najíst se můžete v Helsingøru v restauraci Hispania, v restauraci Madame Sprunck, v Rådmand Davids Hus, kde dělají dánské speciality, v restauraci Gæstgivergården či v Café Vivaldi, které je obdobou francouzského bistra. Milovníci sladkostí by měli určitě navštívit cukrárnu Møllers Conditori, která je údajně nejstarší cukrárnou v celém Dánsku. Pokud se stravujete sami nebo si chcete udělat jen piknik, tak můžete vyrazit např. do supermarketu Spar, který se nachází západně od náměstí Axeltorv či do supermarketu Kvickly, který se nachází v ulici Stjernegade 25.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již ve starověku. Nejstarší písemná zmínka o Helsingøru pochází z roku 1231. Statut města získal Helsingør v roce 1426.

Města a obce v okolí

HelsingørSnekkersten (3.5km)Humlebæk (10km)Hornbæk (12km)Fredensborg (15km)Rungsted (18km)Hørsholm (18km)Gilleleje (21km)Vedbæk (20km)

Webmap: 1 2 3