TIXIK.cz » Města » Elblag

Ubytování Elblag, hotely Elblag

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Elblag: Hlídač pokojů
Elblag Mapa Mapa hotelů Elblag

ElblagElblag

Související témata

Satelitní mapa Elblagu, Autopůjčovny v Elblagu, Levné ubytování v Elblagu, Penziony v Elblagu, Elblag - počasí, Elblag: Fotografie

Doporučené hotely Elblag


Zobrazit všechny »


Elblag: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Elblag Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Elblagu, Plánovač výletů, Elblag a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:23:56, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné scenérie

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho
často prší
daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 54.156, 19.4043
Nadmořská výška: 2 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:27

Elblag: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Elblag je historické město a důležitý přístav v Polsku . Nachází se na severu země, na stejnojmenné řece, která se vlévá do Baltského moře. V současnosti žije ve městě přibližně 130 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Město Elblag bylo založeno v roce 1237 a již v roce 1246 obdrželo městská práva. Původně bylo město osídleno převážně Němci. Později se stalo členem hanzovní ligy. V 17. století pak začalo město upadat. Nový rozvoj začal až v 19. století, kdy tam byla přivedena železnice a byl vybudován Elbląský kanál . Nejhorší období zažil Elblag během II. světové války, kdy bylo zničeno skoro celé město a v jeho blízkosti se nacházely hned dva koncentrační tábory. V 90. letech 20. století byla započata důkladná oprava historického centra.

O městě

Elblag je významné průmyslové, vzdělávací a kulturním centrum. Je důležité díky svým loděnicím, pivovarům a prosperujícímu slévárenskému průmyslu. V roce 1998 byl Elblag iniciátorem euroregionu Baltik, který sdružuje šest baltských zemí (Polsko, Rusko, Lotyšsko, Estonsko, Švédsko a Dánsko) . Tato organizace usiluje o vzájemnou kulturní, politickou a finanční spolupráci zmíněných zemí.

Turistické zajímavosti

Staré město Elblagu nabízí řadu cenných historických staveb. Patří k nim katedrála sv. Mikuláše ze 13. století, kostel sv. Ducha s nemocnicí ze 14. století, městská brána z roku 1319. Zajímavý je i kostel sv. Marie, který byl původně dominikánským kostelem, ale ve 14. a 16. století byl přestavěn. V současnosti v něm sídlí výtvarná galerie. Ve městě se nachází také řada středověkých domů. Typické jsou pro mnoho staveb ve městě červené cihly, ze kterých je postavena řada místních kostelů a domů. Nejnavštěvovanější muzeum je Městské muzeum Elblag.

Turistické služby

Elblag nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobře se najíst můžete v restauraci Slowianska, kde lze ochutnat polskou kuchyni a výborné steaky. Dále v restauraci Pod Aniolami, v restauraci Kasablanka nebo v pizzerii AduS. Ve městě je i McDonald. Za kulturou můžete vyrazit např. do některého z multikin či jednoho ze dvou divadel.

Doprava

Elblag je nejlépe dostupný autem, autobusem, vlakem a lodí. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Gdaňsku . Autobusem i vlakem se tam dá dostat ze všech větších měst Polska. Pro lodě je tam velký přístav. Autem se do města dostanete nejlépe po silnici č.7, 22 nebo rychlostní komunikaci S22.

Města a obce v okolí

ElblagNowy Dwór Gdański (20km)Tolkmicko (20km)Kąty Rybackie (23km)Sztutowo (24km)Malbork (28km)Stegna (27km)Krynica Morska (25km)Junoszyno (29km)

Webmap: 1 2 3