TIXIK.cz » El Salvador

El Salvador - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

El Salvador: Hlídač pokojů
El Salvador Mapa Mapa hotelů El Salvador

Doporučené hotely El Salvador


Zobrazit všechny »


El Salvador: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


El Salvador Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, El Salvador a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 17:44:57

El Salvador je hlavní město a přístav brazilského státu Bahia. Město se rozkládá na pobřeží Atlantiku u zátoky Baía de Todos os Santos. El Salvador je místními obyvateli nazýván Bahía. Město je proslulé africkými kořeny, hudbou, tancem, kulinářským uměním a každoročním karnevalem.

Pohledy do historie

Území dnešního města bylo první místo v Brazílii , kam dorazili Potrugalci v čele s admirálem Pedrem Alvaresem Cabralem. V roce 1549 tam bylo založeno město. Jeho zakladateli byli vojáci a noví osadníci. Ve městě bylo sídlo koloniálních úřadů a od počátku kolonizace do města proudily tisíce otroků z Afriky . El Salvador byl prvním hlavním městem Brazílie . V průběhu 19. století se však rozvoj města téměř zastavil. Město začalo rozkvétat až ve 20. století, a to díky vývozu cukrové třtiny a později tabáku. Také objevení zlata v okolí města El Salvador přispělo k jeho rozvoji.

O městě

El Salvador je rozdělen na dvě části, a to na horní a na dolní. Do horní části města se můžete vyvést zajímavým systémem výtahů, jehož počátky sahají až do období kolonizace. Nejvýznamnější část města je samotné centrum zvané Pelourinho. Na tomto místě byli v minulosti veřejně trestáni otroci. Lze tam najít starobylé uličky s barevnými historickými domy, kostely a budovy pocházejících ze 17. a 18. století. Historická část města byla v roce 1985 prohlášena za Světové kulturní dědictví.


Informace a fakta

GPS: -12.9905, -38.5091
Nadmořská výška: 39 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-02-21 07:32:21

El Salvador: Recenze

Zobrazit recenze:
 2009-04-20 12:21:16
V historickém centru bývalého hlavního města Brazílie, Salvador de Bahia, najdeme kulturní směs americko-indiánských, evropských i afrických prvků a velmi dobře zachovalé renesanční budovy. Roku 1558 zde vznikl první trh s otroky v Novém světě. Na seznam UNESCO bylo centrum města zapsáno roku 1985. Městu se také říká díky velkému zastoupení černošské populace Černý Řím. V historickém centru se koná známý Carnaval Salvador. Historické centrum bývá často nazýváno jako Pelourinho.
 Aura: 68Recenze: 2422009-04-20 12:20:47
Karneval v Salvadoru de Bahía je úžasný zážitek. V historické části města se u každé restaurace nachází venkovní posezení, takže to vypadá jak jedna velká hospoda. Mraky usměvavých tančících lidí, kapely na každé ulici a centrální náměstí jako jeden obrovský amfiteátr. V jeho čele je pódium s impozantní stěnou reproduktorů, kde vystupují skupiny hrající skvělou muziku. Podle Guinessovy knihy rekordů je Carnaval Salvador de Bahia největší pouliční mejdan na planetě. V průběhu týdne kdy se koná jej navštíví přes dva miliony lidí a uvádí se, že celková délka ulic na kterých se slaví přesahuje 25 kilometrů. Výborná atmosféra a přátelští lidé.
 Aura: 58Recenze: 42009-04-20 12:20:19
Na východním pobřeží Brazílie je spousta zajímavých míst. Jedním z nich je i bývalé hlavní město - Salvador. Tento koloniální přístav je součástí světového děditství UNESCO i když poněkud chátrá. Čas, vlhko a nedostatek peněz vykonaly své. Salvador je ale především městem černých rastamanů, candomblé a válečného tanečního umění capoeira. Už z dálky se ozývá divoké bubnování, které prakticky nikdy neustává. Nádherné prostitutky a zhulení nebo zfetovaní černoši, takový je Salvádor a hlavně jeho čtvrť Pelourinho. Vzhledem k nepříliš dobré pověsti, turistů je zde poměrně málo . Je fakt, že gringo se tady dvakrát moc dobře necítí. Ale ta všudypřítomná magická atmosféra stojí za to.

Města a obce v okolí

Salvador (3.1km)Lauro de Freitas (23km)Arembepe (44km)Camacari (38km)Guarajuba (61km)

Webmap: 1 2 3