TIXIK.cz » Werfen » Eisriesenwelt

Eisriesenwelt - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Eisriesenwelt: Hlídač pokojů
Eisriesenwelt Mapa Mapa hotelů Eisriesenwelt

Související témata

Eisriesenwelt: Fotografie

Doporučené hotely Eisriesenwelt


Zobrazit všechny »Eisriesenwelt: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Eisriesenwelt Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Eisriesenwelt a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 06:08:42, Nadmořská výška: 1653m

Eisriesenwelt je největší přístupná ledová jeskyně na světě. Nachází se v rakouských Alpách, u městečka Werfen , v nitru hory Hochkogel, která dosahuje nadmořské výšky 2281 m. Komplex jeskyní a chodeb v největší ledové jeskyni na světě je také označován jako Svět obřích ledových jeskyní ve Werfenu .

Ledové království

Eisriesenwelt disponuje 20 000 m2 ledové plochy (některé údaje uvádějí až 30 000 m2) . Jeskyně je dlouhá 42 km a byla objevena v roce 1879 známým salzburgským přírodovědcem Antonem von Posseltem. Ten prozkoumal pouze počáteční prostory. Další výzkum provedl ve 20. letech 20. století Alexandr von Mörk. Ve stejnou dobu se uskutečnily první výpravy do útrob jeskyně. Ledem pokryto je pouze několik prvních kilometrů jeskyně, další kilometry už nejsou tak bohaté na výzdobu.

Praktické informace pro návštěvníky

Systém jeskyní je pro návštěvníky otevřen vždy od 1. května do 26. října. Touto dobou je otevřeno denně od 9:00 do 15:30 hod. V červenci a srpnu je otevřeno až do 16:30 hod. Prohlídka jeskyně Eisriesenwelt trvá asi 1 hodinu, je vhodné si vzít teplé oblečení a pevnou obuv, která vám nebude klouzat. Když přibalíte rukavice, jistě nebudete litovat, protože zábradlí jsou pokryta ledem. Také se doporučuje návštěvníkům zvážit své síly, jelikož cesty jsou úzké a kluzké.

Doprava

Jeskyně je nejlépe dostupná z městečka Werfen . Po horské silnici se vydáte k restauraci Eisriesenwelt, která leží v nadmořské výšce 1076 m. Tam se nachází dolní stanice kabinové lanovky, která překonává převýšení 500 m. Z horní stanice trvá cesta ke vchodu jeskyně, který leží v nadmořské výšce 1641 m, ještě 20 minut.


Informace a fakta

GPS: 47.5103, 13.1935
Nadmořská výška: 1653 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:28:35

Eisriesenwelt: Recenze

Eisriesenwelt prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Werfen (3.6km)Pfarrwerfen (6km)Werfenweng (7km)Bischofshofen (11km)Lungötz (16km)Sankt Martin am Tennengebirge (15km)Hüttau (13km)Annaberg im Lammertal (18km)Mühlbach am Hochkönig (16km)

Webmap: 1 2 3