TIXIK.cz » Města » Eger

Eger - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Eger: Hlídač pokojů
Eger Mapa Mapa hotelů Eger

EgerEger

Související témata

Satelitní mapa Egeru, Luxusní ubytování v Egeru, Penziony v Egeru, Eger: Fotografie

Doporučené hotely Eger


Zobrazit všechny »


Eger: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Eger Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Eger a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:31:10, Telefon: +36 36 419 999, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
levno
koncerty
vynikající víno

Proti

nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční

Business travel (průmysl)

textilní


Informace a fakta

GPS: 47.9014, 20.3731
Nadmořská výška: 167 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:24

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.eger.hu/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: parašutismus

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Eger: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:16
Eger je město v Maďarsku a patří k nejnavštěvovanějším městům svého regionu. Rozkládá se podél toku stejnojmenné řeky Eger, v podhůří Bukových hor.

Historický vývoj města

Na počátku 11. století nechal na území dnešního města král Štěpán založit biskupství. Kolem biskupství se později rozrostlo město. V 2. polovině 13. století bylo biskupské sídlo přestavěno na opevněný hrad. V roce 1596 bylo město i hrad dobyty Turky. Eger se stal střediskem turecké provincie. Ve městě byla vybudovaná řada mešit a lázní. Po odchodu Turků v roce 1702 byl hrad na příkaz vídeňské válečné rady stržen.

Památky

V centru města se nachází převážná část památek, především církevních. Náměstí Eszterházy tér dominuje arcibiskupský chrám s 54 m vysokou věží a s kupolí ve výšce 40 m. Chrám je druhou největší církevní stavbou v Maďarsku. Naproti kostelu se nachází Arcibiskupský palác s rokokovým portálem a schodištěm. Nedaleko paláce je cisterciácký kostel, jež byl postaven v místech, kde stávala mešita. V severní části historického centra města stojí barokní srbský ortodoxní kostel s krytým schodištěm. Nedaleko náměstí Eszterházy tér najdeme lyceum z 18. století s knihovnou, hvězdárnou a astronomickým muzeem. Naproti lycea je pěkná rokoková stavba malého proboštského sídla. Pod hradem, na náměstí Dózsa György, se dochovaly pozůstatky tureckých lázní, pocházející z počátku 17. století. Náměstí dominuje minoristký kostel postavený podle návrhu pražského architekta K.I. Dienzenhofera. Kostel je jednou z nejpěknějších barokních staveb. Nedaleko náměstí stojí 35 m vysoký minaret. Z tohoto náměstí vede strmá ulička k hradu. V prostorách hradu jsou zpřístupněny kasematy s expozicí zbraní. V biskupském paláci je Muzeum Istavána Dobó s tapiseriemi a porcelánem.

Město vína


Egér je také historické vinařské město. Víno se tu pěstovalo již v 11. století. V Mariánském údolí se nachází staré a vyhledávané sklípky. V Egeru se koná řada zajímavých akcí např. závody automobilových veteránů, hudební večery, středověký trh, hradní hry a degustace vín.

Města a obce v okolí

EgerEgerszalók (5km)Noszvaj (9km)Demjén (9km)Bogács (12km)Felsőtárkány (10km)Verpelét (12km)Szarvaskő (10km)Mezőkövesd (18km)

Webmap: 1 2 3