TIXIK.cz » Itálie » Emilia-Romagna » Bologna » Bologna » Dvě věže

Dvě věže - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dvě věže: Hlídač pokojů
Dvě věže Mapa Mapa hotelů Dvě věže

Související témata

Dvě věže: Fotografie

Doporučené hotely Dvě věže


Zobrazit všechny »Dvě věže: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dvě věže Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dvě věže a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Neptunova fontána0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Věže, Aktuální čas: 05:23:53

Dvě věže se nachází v italském městě Bologna a jsou jejím symbolem. První z věží se nazývá Asinelli, další je pojmenována Garisenda. Asinelli je vyšší a byla postavena v letech 1109 až 1119. Věž původně měřila 60 metrů, poté ji dostavili a v součastnosti dosahuje výšky 97 metrů. Ve 14. století se využívala jako vězení a měla obrannou funkci. I během druhé světové války sloužila svému účelu. Na věži stálo několik dobrovolníků, kteří sledovali, jaké cíle nepřátelské vojsko bombarduje. Věž Garisenda byla také postavená ve 12. století a měří jen 48 metrů. Dvě věže se nachází v centru města Bologna a jsou velkou atrakcí pro návštěvníky. Zajímavostí pro turisty je, že Dvě věže nejsou souměrné. Návštěvníkům je přístupná pouze věž Asinelli. Návštěvníci věže se mohou potěšit krásným výhledem na město a na jeho okolí. Díky pohledu, které Dvě věže nabízí, se městu Bologna přezdívá město červených střech. Vzhledem k příkrému schodišti není výstup na věž doporučen lidem, kteří trpí strachem z výšek. Nedaleko památky Dvě věže se v letním období koná několik festivalů.

Informace a fakta

GPS: 44.4944, 11.3468
Nadmořská výška: 73 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 14:57:07

Dvě věže: Recenze

Dvě věže prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bologna (0.3km)Quarto Inferiore (7km)Anzola dell'Emilia (13km)Budrio (16km)Monte San Pietro (18km)Monteveglio (20km)Bazzano (21km)Bentivoglio (17km)Medicina (23km)

Webmap: 1 2 3