TIXIK.cz » Města » Belgie » Lucemburk » Durbuy

Durbuy - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Durbuy: Hlídač pokojů
Durbuy Mapa Mapa hotelů Durbuy

Související témata

Největší města v Belgii, Satelitní mapa Belgie, Satelitní mapa Durbuy, Penziony v Durbuy, Luxusní ubytování v Durbuy, Durbuy: Fotografie

Doporučené hotely Durbuy


Zobrazit všechny »Durbuy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Durbuy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Durbuy a doprava, Bankomaty
Labyrint De Barvaux-DurbuyZábavní parky3km
Megality Wéris5km
Hrad DeulinHrady a zámky7km
Five Nations GolfclubGolf8km
Ponthoz CastleHrady a zámky8km
Fantôme BreweryPivovary8km
Monument du MormontPamátníky10km
Hrad LassusHrady a zámky9km
Hamoir-Lassus CastleHrady a zámky9km
Muzea12km
Zámek ModaveHrady a zámky15km
Hrad XhosHrady a zámky14km
Hrad FansonHrady a zámky16km
Hrad AbéeHrady a zámky16km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:16:16, WWW stránky:

Plusy

klid
má zábavní park

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
poznávání historie
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

vánoční trhy

Aktivity

kayaking
horská kola
rybaření
rafting
paintball
lukostřelba

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 50.3525, 5.4557
Nadmořská výška: 152 m
Nejbližší letiště: Letiště Liège, 32 km
Vzdálenost do hlavního města: Brusel, 95 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 20:36:08

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.durbuy.be

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, má zábavní park, , blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Durbuy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:02:01
Durbuy je krásné historické město v Belgii . Nachází se ve Valonsku, v provincii Lucemburk, v údolí řeky Ourthe. V současnosti zde žije okolo 10 500 obyvatel.

O městě

Durbuy je menší frankofonní město. V minulosti šlo o nejmenší město na světě. V současnosti, po slučování obcí v roce 1977, už to není ale pravda. Dnes tvoří Durbuy vlastní město Durbuy a 12 bývalých samostatných obcí. Díky své bohaté historii má město co nabídnout návštěvníkům, hlavně řadu památek.

Turistické zajímavosti

Mezi nejzajímavější památky v Durbuyu patří zámek z 11. století, tzv. "obilnice" (Vielle Halle aux Blés) , poprvé zmíněna v roce 1380, sloužící hlavně k soudním a administrativním účelům, která dnes slouží jako informační centrum, kostel sv. Mikuláše ze 17. - 18. století s křtitelnicí ze 16. století a bývalý klášter rekolektů. K dalším zajímavým atrakcím ve městě Durbuy patří pivovar Marckloff, Muzeum diamantů, výrobna džemů a zahrady Topiary (Topiary Park) .

Aktivity

Ve zmíněném informačním centru si můžete vyzvednou mapku s vyznačenými pěšími trasami vedoucími po městě a jeho okolí, kde se nacházejí slavné Megality Wéris . Okolí je jinak také vhodné k výletům na kolech, rybaření, jízdě na koni, jízdě na raftu či kajaku a pro nordic walking. Na své si tu přijdou i milovníci golfu a tenisu.

Turistické služby

Durbuy disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Je tu více než 30 hotelů. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Le Clos Des Recollets, La Caleche, Le Sanglier Des Ardennes, Le Saint-Amour či v restauraci Jean de Boheme. Durbuy nabízí také kulturním centrum, ve kterém se nachází kino a konají se různé výstavy a konference. Město jinak také hostí celou řadu trhů. Mezi ty nejvýznamnější a nejvyhlášenější patří zdejší vánoční trhy. Pravidelně se tu jinak koná ve středu ráno trh Barvaux na Place du Marché a trh Bomal, který se koná každou neděli ráno. Mezi oblíbené noční kluby ve městě Durbuy patří Le Five Club či La Cave.

Historie

Přesné založení města není známo. První písemná zmínka o něm pochází z 11. století. V roce 1331 pak byl Durbuy povýšen lucemburským hrabětem a českým králem Janem Lucemburským na město. Podle některých zdrojů však obec získala městská práva již v letech 1275 - 1314. V této době tu žilo opravdu velmi málo lidí a tak bylo Durbuy označováno jako nejmenší město světa. Toto označení používají místní dodnes. V současnosti to už však není pravda. Po sloučení 12 obcí v roce 1977 má město skoro 11 000 obyvatel.

Doprava

Durbuy je nejlépe dostupný autem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Lutychu , Charleroi či Bruselu . Nejbližší vlaková stanice se nachází ve 4 km vzdáleném Barvaux . Pravidelně sem také jezdí autobusy např. z města Marche-en-Famenne . Po městečku pak v hlavní turistické sezóně jezdí turistický vláček.

Města a obce v okolí

DurbuyBarvaux (2.9km)Grandhan (4.2km)Bomal (5km)Somme-Leuze (7km)Heyd (8km)Villers-Sainte-Gertrude (9km)Ny (8km)Noiseux (8km)

Webmap: 1 2 3