TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Duny v Lebě

Duny v Lebě - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Duny v Lebě: Hlídač pokojů
Duny v Lebě Mapa Mapa hotelů Duny v Lebě

Duny v LeběDuny v Lebě

Související témata

Duny v Lebě: Fotografie

Doporučené hotely Duny v Lebě


Zobrazit všechny »


Duny v Lebě: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Duny v Lebě Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Duny v Lebě a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Zámek Bytów65km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Duny, Aktuální čas: 08:59:30

Duny v Lebě jsou pozoruhodnou dominantou ledovcové krajiny Nížiny Gardniensko-Łebskiej na nejsevernějším cípu Polska , nedaleko studeného přístavu Gdaňsk .

Evropské duny

Duny v Evropě ? Písečné hory bychom hledali spíše v některé Asijské zemi, že? Určitě v mongolské Gobi , nejblíže k Evropě snad ve Spojených arabských emirátech . Severní oblast Polska se však může pochlubit unikátem písečných dun u Baltského moře. Na úseku 5 kilometrů můžeme na pobřeží pozorovat nejvyšší z písečných dun, zvané „bílé hory“. Duny představují hlavní předmět výzkumu přírodního dědictví. V oblasti se například daří hned třem druhům rosnatky. Nejstarší vznikly eolickými procesy, byly vytvořeny větrem a usazenými horninami, po ustoupení ledovce, který se nacházel jižně od Łebského jezera. Dnes jsou úplně pevné, pokryté lesy a někdy se dokonce rozrůstají. Mnohem zajímavější jsou však v Evropě naprosto unikátní mladší typy dun. Táhnou se kolem mořského pobřeží. Je mezi nimi nejslavnější skupina dun, tzv. „Bílé hory“, které pokrývají plochu téměř 500 ha. Pohyblivé duny jsou symbolem národního parku, který oblast zahrnuje. Zajímavostí okouzlujících dun je například fakt, že jsou viditelné z vesmíru. Nám však stačí, když se k dunám projdeme po turistické stezce nádherou Slowinskeho národního parku.

Ubytování v blízkosti dun

V Łebě se nacházejí velmi kvalitní hotely Łeba, Spinaker a Neptun, přičemž všechny nabízejí komfortní ubytování. Hotel Łeby stojí jen 100 metrů od písečné pláže!


Informace a fakta

GPS: 54.7561, 17.4899
Nadmořská výška: 4 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:24

Duny v Lebě: Recenze

Duny v Lebě prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Leba (4.2km)Kluki (13km)Rowy (30km)Lębork (29km)

Webmap: 1 2 3