TIXIK.cz » Města » Dubrovník

Dubrovník - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dubrovník: Hlídač pokojů
Dubrovník Mapa Mapa hotelů Dubrovník

DubrovníkDubrovník

Související témata

Satelitní mapa Dubrovníku, Tipy na výlety poblíž Dubrovníku, Penziony v Dubrovníku, Luxusní ubytování v Dubrovníku, Apartmány v Dubrovníku, Levné ubytování v Dubrovníku, Autopůjčovny v Dubrovníku, Dubrovník - počasí, Dubrovník: Fotografie

Doporučené hotely Dubrovník


Zobrazit všechny »


Dubrovník: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dubrovník Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dubrovník a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:05:54, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
krásné pláže
dobrá dostupnost
zajímavá muzea
pobyty u moře
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho
jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 42.6485, 18.0927
Nadmořská výška: 37 m
Nejbližší hranice: Bosna a Hercegovina, 6 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:11:49

Dubrovník: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422011-08-24 10:22:54
Dubrovník je přístavní město v Chorvatsku . Nachází se na jihu Dalmácie , na úpatí vápencového pohoří. Dubrovník je jedním z nejvýznamnějších a nejvíce navštěvovaných turistických center na pobřeží Jaderského moře. V roce 1979 byl Dubrovník zapsán na seznamy světového kulturního dědictví UNESCO .

Historie

Historie města sahá do 12. století. V té době se totiž spojili dvě osady Laus a Dubrava a z nich vzniklo město Dubrovník. Během středověku prosperovalo město z námořního obchodu. Republika Dubrovník byla dokonce jediným městským státem na východním Jadranu, který dokázal konkurovat Benátkám .

Historické památky

Nejcennější památkou města jsou téměř 2km dlouhé hradby, ze kterých je nádherný výhled na okolní krajinu a moře. Hradby jsou přístupné pro veřejnost. Zajímavou historickou památkou je také stará lékárna, která byla postavena již v roce 1317, a tak patří mezi nejstarší lékárny v Evropě.

 Aura: 63Recenze: 2242010-09-24 14:05:14
Dubrovník jedno z nejhezčích měst v chorvatsku. Viděla jsem ho raního svítání ze silnice nad Dubrovníkem. Je naprostá nádhera. Moře krásně čisté.
 Aura: 50Recenze: 572010-09-24 13:32:35
Dubrovník je překrásné historické město Chorvatska.S označením "Perla Jadranu" lze jedině souhlasit. Historie na město skutečně silně zapůsobila a místní lidé ji dokázali i přes mnohé válečné a politické konfliktty zachovat. Město žije kulturně i nadále a je i poměrně živým turistickým centrem. Určitě jej doporučuji navštívit a po prohlídce odpočinout v jedné z mnoha kaváren nebo restaurací Dubrovníku.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 19:06:13
Toto přístavní město ležící na jihu Dalmácie bývá označováno jako perla Jadranu. Historické centrum obehnané hradbami, z nichž můžete při procházce pozorovat místní život, nabízí kromě památek nespočet příjemných kaváren. V nich si dokonale vychutnáte nejen lahodnou kávu, ale i klidnou přímořskou atmosféru
 Aura: 79Recenze: 4702010-08-27 08:09:39
Krásný je i východ slunce na vyhlídce nad Dubrovníkem:) no a pak už je to jen kousek do krásné Černé Hory!
 2010-08-26 15:40:02
Snad pokaždé, když jedeme na dovolenou do Chorvatska, se musíme do Dubrovníku jet podívat. Je to výlet na celý den, ale zkrátka to stojí za to. Celé město působí krásně celistvým a zároveň historickým dojmem. Po válce v tehdejší Jugoslávii jsme se tady byli podívat, a téměř všechny střechy a domy byly rozmlácené od kulek a granátů. V dnešní době je už Dubrovník opět v plné síle a alespoň tady to už téměř nevypadá, že by zde nějaká válka byla. Rozhodně doporučuju západ slunce na jedné ze silnic nad městem, je to silná romantika.
 2008-06-18 19:56:32
Toto chorvatské město bývá také označováno jako "Perla Jadranu". Ve středověku se stalo mocným námořním centrem, a to již v 13. století. Přes několikerá zemětřesení se tu zachovaly nádherné stavby - gotické, renesanční a barokní kostely, paláce i fontány.

Města a obce v okolí

DubrovníkZaton (6km)Mlini (10km)Plat (12km)Trsteno (12km)Cavtat (13km)Slano (22km)Banići (26km)Molunat (36km)

Webmap: 1 2 3