TIXIK.cz » Polsko » Svatokřížsko » Dub Bartek

Dub Bartek, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dub Bartek: Hlídač pokojů
Dub Bartek Mapa Mapa hotelů Dub Bartek

Dub BartekDub Bartek

Související témata

Dub Bartek: Fotografie

Doporučené hotely Dub Bartek


Zobrazit všechny »


Dub Bartek: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dub Bartek Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dub Bartek a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Staszów59km
Evropské centrum pohádek70km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památné stromy, Aktuální čas: 15:44:43, Nadmořská výška: 301m

Dub Bartek je patrně nejznámější a nejstarší polský strom nacházející se nedaleko městečka Zagnańsk , v jižní části Polska . Tento majestátní dub, který je nejméně 640 let starý, dosahuje výšky 30 metrů. Od roku 1952 je chráněn zákonem jako přírodní památka.

O dubu Bartek

Dub Bartek se nachází v dubovém háji, kde je vzhledem ke své velikosti a mohutnosti nepřehlédnutelný. Jeho obvod má při zemi úctyhodných 13, 4 m a jeho koruna je okolo 40 metrů široká. Poněkud obtížnější je určení jeho věku. Vzhledem k tomu, že vnitřek uhnívá, je měření nepřesné. Udává se, že je starý asi 645 až 670 let. Místní legendy mu ale přisuzují věk mnohem vyšší - okolo 1200 let. Podle pověstí byl i oblíbenou zastávkou králů. V jeho stínu se měl modlit Vladislav Jagellonský. O králi Janu III. Sobieskim, se tvrdí, že do jeho dutiny schoval meč a láhev vína. Za svůj úctyhodný věk toho Dub Bartek už mnoho zažil, poškodil ho požár, i zasáhl blesk – naposledy roku 1991. I proto je dnes podpírán podpěrami a chráněn před blesky. V těsné blízkosti dubu Bartek je parkoviště. K dubu vede i zelená turistická cesta spojující města Zagnańsk a Bliżyn .


Informace a fakta

GPS: 50.9836, 20.6624
Nadmořská výška: 301 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:53:44

Dub Bartek: Recenze

Dub Bartek prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Miedziana Góra (9km)Dąbrowa (9km)Suchedniów (14km)Kielce (13km)Sitkówka-Nowiny (21km)Skarżysko-Kamienna (22km)Chęciny (25km)Starachowice (30km)Tokarnia (29km)

Webmap: 1 2 3