TIXIK.cz » Města » Dřevěnice

Dřevěnice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dřevěnice: Hlídač pokojů
Dřevěnice Mapa Mapa hotelů Dřevěnice

DřevěniceDřevěnice

Související témata

Dřevěnice: Fotografie

Doporučené hotely Dřevěnice


Zobrazit všechny »


Dřevěnice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dřevěnice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dřevěnice a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:54:27, Nadmořská výška: 304m, Telefon: +420 493 597 235

Obec Dřevěnice je nazývána mekkou volejbalu. Nachází se v turistické oblasti Český Ráj , východně od města Jičín v České republice . Obec obývá přibližně 265 stálých obyvatel.

Historie obce Dřevěnice

Historie obce sahá do 12. století. Jméno má po dřevěné tvrzi a dřevěných staveních v osadě, která vyrostla v jejím sousedství. Nejstarší písemná zmínka o vsi pochází z roku 1396. Tehdejší nevelikou rytířskou tvrz vlastnil Otík z Dřevěnice. Tvrz byla původně dřevěná, až později byla přestavěna na kamennou. Po pánech z Dřevěnice přišli na počátku 16. století páni z Dubé. Nejvýznamnějším z nich byl pro obec Jindřich Berka z Dubé, který nechal v tomto místě vybudovat pivovar. K modernizaci pivovaru došlo za vlády Albrechta z Valdštejna po roce 1621. Albrecht nechal postavit nové sklepy a kotelnu. Tehdy se v dřevěnickém pivovaru vařilo 2600 sudů světlého piva. Další majitelé panství se střídali poměrně rychle až do roku 1710, kdy přešlo do rukou Trauttsmansdorffů. Ti byli majiteli některých nemovitostí, pozemků a pivovaru až do roku 1945. V tomto roce jim byl majetek zkonfiskován. Pivovar byl následně označen za nemoderní a zastaralý a v roce 1948 zanikl.

Volejbalová Dřevěnice

Volejbalová Dřevěnice je největším a nejoblíbenějším antukovým turnajem v Evropě a hraje se nepřetržitě od roku 1954. Tehdy se hrálo na dvou antukových kurtech, dnes zde najdeme deset antukových kurtů a dvě hřiště na plážový volejbal. V tomto areálu se koná každoročně množstí významných sportovních akcí, nejvýznamnější z nich - "Volejbalová Dřevěnice" probíhá každoročně 1. a 2. srpnový víkend.

Sportovní vyžití

Krom sportovního areálu, který je možno si i pronajmout, využívají návštěvníci obce během teplých letních dnů rybník Hlíza. Tento rybník je zároveň po celou loveckou sezónu rájem rybářů. Obcí a v její těsné blízkosti vede množství značených turistických a cyklistických tras.

Dochované pamětihodnosti v obci

Tvrz Dřevěnice je obdélná dvoupatrová budova se sedlovou střechou, renesančním portálem, zbytky psaníčkových sgrafit a zazděným náhrobkem Jindřicha Berky z Dubé. Sladovna Kumburského pivovaru leží západně od tvrze a jedná se o dvoutraktovou hospodářskou budovu. Významnou součástí bývalé sladovny je kamenný šternberský erb a dřevěný portál s letopočtem 1678. Za shlédnutí stojí též například raně barokní socha Panny Marie Vítězné, Socha Nejsvětější Trojice, či Pomník Padlým 1914 - 1918.


Informace a fakta

GPS: 50.4528, 15.4478
Nadmořská výška: 304 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:21

Dřevěnice: Recenze

Dřevěnice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jičín (6km)Nová Paka (7km)Mlázovice (7km)Lázně Bělohrad (10km)Ostružno (11km)Pecka (12km)Lomnice nad Popelkou (10km)Sobotka (19km)Bílá Třemešná (21km)

Webmap: 1 2 3