TIXIK.cz » Města » Drážďany

Ubytování Drážďany, hotely Drážďany

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Drážďany: Hlídač pokojů
Drážďany Mapa Mapa hotelů Drážďany

DrážďanyDrážďany

Související témata

Satelitní mapa Drážďan, Tipy na výlety poblíž Drážďan, Penziony v Drážďanech, Luxusní ubytování v Drážďanech, Apartmány v Drážďanech, Levné ubytování v Drážďanech, Autopůjčovny v Drážďanech, Drážďany - počasí, Drážďany: Fotografie

Doporučené hotely Drážďany


Zobrazit všechny »


Drážďany: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Drážďany Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Drážďanech, Plánovač výletů, Drážďany a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Real hypermarket HeidenauShopping12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:17:58, Telefon: +49 351/4880, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
jazz cluby
krásné scenérie
zábavný noční život
umělecké galerie
dobré pivo

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy
politické centrum
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
tramvaje
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
automobilový
potravinářský
IT
tabákový


Informace a fakta

GPS: 51.0509, 13.7383
Nadmořská výška: 116 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:29

Drážďany: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 09:58:35
Drážďany jsou zemské hlavní město a současně druhé největší město spolkové země Sasko. Zároveň jsou pátým největším městem v Německu . Leží ve východní části země na řece Labi. V současné době jsou Drážďany kulturním a politickým centrem Saska. Žije zde více jak 500 tisíc obyvatel.

Střípky z historie

První zmínka o městě pochází z roku 1206, kdy zde byla pouze rybářská osada. Během středověku zažily Drážďany velký rozmach. Již v 18. století zde žilo více než 100 000 obyvatel. Nejhorší období zažilo město během druhé světové války, kdy bylo skoro celé vybombardováno. Naštěstí se podařilo většinu památek opět zrekonstruovat, jako například barokní kostel Frauenkirche , který byl při náletech úplně zničen.

Památky

Drážďany se pyšní mnoha překrásnými památkami, mezi které patří Muzeum výtvarného umění Albertinum, barokní palác a galerie výtvarného umění Zwinger , Taschenbergpalais, opera Semperoper a kostely Hofkirche či Frauenkirche .

 2010-10-31 09:18:20
Drážďany jsou čisté, útulné a krásné město. Na každém kroku je co objevovat, rozhledy z přemíry věží jsou fantastické, domy a ulice jsou upravené a nevidíte nikde odpadky a špínu. Zdá se mi, že se jedná i o bezpečné město. Moc doporučuji navštívit, včera jsem se vrátila a podzimní atmosféra se spoustou barev a listí má své kouzlo.
 Aura: 50Recenze: 572010-09-28 22:08:15
Dresden... další město na seznamu (teď už hodně dlouhém :D) , kam bych se chtěla určitě jednou podívat a možná strávit i delší chvíli než je běžné na takovou malou návštěvu historického a kulturního, ale také univerzitního města. Mísí se tu prvky historie s modernou. Hezké město... :)
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-23 10:48:46
Drážďany jsou opravdu nádherné. Byly jsme tu už třikrát a to pokaždé mě uchvátí. V létě se tu pořádají trhy a v zimě vánoční trhy, které jsou známější. Nalijí vám tu jejich GLÜHWEIN neboli svařák. Je tu vždy spousta stánečků se vším možným. Je jen škoda že byly Drážďany vyřazeny ze seznamu UNESCO. nechápu proč, kvůli nějakému mostu, který ale vůbec nezasahuje do historického centra. doufám, že to ještě přehodnotí a zase tam Drážďany vrátí.
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 21:12:52
Drážďany jsou přenádherným městem v Německu. Jednou jsem zde byla na týdenním pobytu a do dnes si to nemůžu vynachválit a každoročně se sem vracím na Vánoční trhy :) Mohou se pochlubit rozmanitou kulturou a bohatou historií a tudíš i přemírou památek ;)
 Aura: 79Recenze: 4702009-06-26 13:13:47
Dnes jsem se dozvěděl, že UNESCO vyškrtlo světoznámé město Dráždany ze svého seznamu. Je to prý kvůli kontroverzní stavbě mostu přes Labe, který nevratně rozdělí téměř 20 kilometrů dlouhé labské údolí a zničí jeho kulturní krajinu. Hodně Němců si stěžuje na to, že UNESCO neměří všem stejně. Já si tedy myslím, že se spíš asi neumějí domluvit. Když už jednou do UNESCA vstoupili, tak by měli přeci dodržovat určitá pravidla. Co si o tom myslíte vy?
 Aura: 57Recenze: 762012-01-29 22:57:07
Drážďany jsem navštívila během adventního období a moc se mi tu líbilo. Škoda jen, že nebylo takové typické zimní - vánoční období. Trhy jsou tu krásné, mají rodinnou atmosféru. Svařák nepijete z plastového kelímku, ale z hrnečku, který si můžete za poplatek zapůjčit. A buď si hrnek necháte jako suvenýr a nebo ho vrátíte a poplatek se vám vrátí. Ale jeto hezké, každý trh má svůj hrnek tak víte odkud kdo přišel. Hezky vás to vánočně naladí, vřele doporučuji.

Města a obce v okolí

Drážďany (0km)Bannewitz (6km)Kesselsdorf (10km)Reichenberg (9km)Possendorf (10km)Wilsdruff (14km)Tharandt (13km)Kreischa (12km)Coswig (14km)

Webmap: 1 2 3