TIXIK.cz » Města » Norsko » Buskerud » Drammen

Drammen - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Drammen: Hlídač pokojů
Drammen Mapa Mapa hotelů Drammen

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Luxusní ubytování v Drammenu, Autopůjčovny v Drammenu, Satelitní mapa Drammenu, Drammen: Fotografie

Doporučené hotely Drammen


Zobrazit všechny »Drammen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Drammen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Drammen a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Drammen tingrettSoudy0.2km
Drammen StationStanice MHD0.5km
Drammens TheatreDivadla0.7km
Drammen BridgeMosty0.8km
YpsilonMosty0.9km
Drammens MuseumMuzea1km
Union sceneDivadla1km
Spikkestad StationStanice MHD7km
SkimtheiaHory8km
Åsåker StationStanice MHD9km
Røyken StationStanice MHD10km
Hallenskog StationStanice MHD12km
Heggedal StationStanice MHD13km
Gullhella StationStanice MHD14km
Bondivatn StationStanice MHD15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:53:40, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

papírenský


Informace a fakta

GPS: 59.7425, 10.2117
Nadmořská výška: 11 m
Nejbližší letiště: Letiště Moss, 82 km
Pobřeží: Severní moře, 22 km
Vzdálenost do hlavního města: Oslo, 41 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:26:20

Drammen: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 52Recenze: 25824.8.2011 10:02:03
Drammen je město ležící v Norsku .Najdeme ho cca 35 km jihozápadně od hlavního města Oslo . Je to především centrum obchodu a průmyslu, ale i tak stojí za to město Drammen navštívit. V současnosti zde žije kolem 90.000 obyvatel.

O městě Drammen

Město Drammen je proti jiným malebným městečkům v Norsku moderním městem se zaměřením na obchod a průmysl. Najdete tu proto i nezajímavé průmyslové a obchodní zóny. I tak má ale město Drammen co nabídnout turistům, kteří sem zavítají na výlet. V Drammenu například začínala tzv. Královská silnice vedoucí do města Bergen . Město Drammen bylo také prvním městem, kde se začala vyrábět pálenka z brambor ( akvatit ) a stojí za to ji tu ochutnat.

Zajímavosti a památky města Drammen

Pokud budete v městě Drammen hledat nějaké památky, pak je určitě najdete ve starém centru města. Staré centrum města se nachází kolem hlavního náměstí Bragernes Torg. Tady se nachází několik zajímavých budov jako například stará burza ( přímo na náměstí ) nebo nově opravená radnice. Tato radnice kdysi sloužila také jako vězení a soud. Zajímavou budovou je také drammenské divadlo. Jeho budova pochází z roku 1870. Nedaleko také najdete neogotický kostel Bragernes Torg postavený v roce 1871. Jelikož je Drammen prvním městem kde se začala vyrábět pálenka z brambor ( akvatit ) , nesmíme zapomenout ani na konkrétní místo, kde byla vyrobena. Je to dům pocházející z roku 1804 a najdeme ho v ulici Sommerfrydvein. Bohužel dům si můžete prohlédnout pouze z venku, do vnitřních prostor domů není vstup veřejnosti zatím umožněn. Pro milovníky spíše přírodních krás město Drammen také něco nabídne. Můžete se z města vydat po turistické stezce do okolních lesů Bragernesåsen či se vydat k roklině Kjøsterudjuvet. Roklina je 50 m hluboká a najdete ji cca 1 km severně od města Drammen. Veškeré potřebné informace a mapy k podnikání výletů do okolí dostanete v místní turistické a informační kanceláři, která sídli na náměstí Bragernes Torg.

Okolí města Drammen

Velice oblíbeným cílem je také kousek od města Drammen tunel Spiralen vedoucí na 200 metrů vysoký kopec Bregernes. Na tom by nebylo nic zvláštního. Ale tunel je dlouhý 1.650 m a na kopec se vine v celkem šesti spirálách. Pokud se dostanete až navrchol kopce, naskytne se Vám krásný pohled na město a celé jeho okolí. Jezdí sem i autobus č. 41 a stanici má na náměstí Bragernes Torg. V letních měsích jezdí 3x denně.

Ubytování, stravování

Velmi dobré možnosti k ubytování najdete především kolem starého centra a náměstí Bragernes Torg. Zde se nachází také několik restaurací a kaváren. Drammen je celkem velké město, takže možnosti ubytování a stravování najdete samozřejmě i jinde ve městě. V okolí náměstí Bragernes Torg najdete také bary a noční podniky.

Doprava

Drammen má velmi dobré spojení s okolím. Přímo městem prochází dálnice, po které se směrem na sever po zhruba 40 km dostanete do hlavního města Oslo . Směrem na jih pak tato dálnice spojuje Drammen s městy na jižním pobřeží Norska . Tunelem z Drammenu se pak lehce dostanete do města Drøbak . Ve městě najdeme také vlakové a autobusové nádraží a tak není problém využít i možností této dopravy. Pravidelné spoje do Osla jezdí několikrát denně.

Města a obce v okolí

Drammen (0km)Asker (16km)Sandvika (24km)Drøbak (25km)Vikersund (28km)Holmestrand (29km)Horten (39km)Åsgårdstrand (46km)Hønefoss (47km)

Webmap: 1 2 3