TIXIK.cz » Města » Dortmund

Ubytování Dortmund

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dortmund: Hlídač pokojů
Dortmund Mapa Mapa hotelů Dortmund

DortmundDortmund

Související témata

Satelitní mapa Dortmundu, Luxusní ubytování v Dortmundu, Levné ubytování v Dortmundu, Autopůjčovny v Dortmundu, Dortmund - počasí, Dortmund: Fotografie

Doporučené hotely Dortmund


Zobrazit všechny »


Dortmund: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dortmund Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Dortmundu, Plánovač výletů, Dortmund a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:27:18, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 51.5167, 7.45
Nadmořská výška: 83 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:15:29

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.dortmund.de/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dortmund: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:13
Dortmund je sedmé největší město Německa . Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Žije zde kolem 600 000 obyvatel.

Historie města Dortmund

Město Dortmund vzniklo kolem roku 800. Bylo jedním z prvních členů hanzy. Do roku 1813 bylo svobodným říšským městem. Během druhé světové války byly přibližně dvě třetiny domů zničeny nálety spojenců. Dřív byl Dortmund především průmyslovým centrem. Dnes je přezdívaný zelená metropole.

Historické památky města Dortmund

Město nabízí několik historických památek. Ve středu města se nachází románský kostel P. Marie a bazilika sv. Reinolda. K dalším sakrálním památkám patří kostel. sv Petra a proboštský kostel. Na okraji města Dortmund se rozkládá zábavný park Westfalenpark a 220 m vysoká televizní věž s otočnou restaurací. V parku se nachází plážový volejbal, minigolf a také ojedinělé Rosarium s 3800 druhy růží. Koná se zde řada letních akcí, koncertů a divadel.

Další zajímavosti města


Ve městě je i zoologická zahrada - ZOO Dortmund a botanická zahrada.
Na předměstí Dortmund v části Syrburg se na návrší nachází zbytky valů saského hradiště a zřícenina středověkého hradu Syburg.
Město nabízí řadu možností ke sportování. V letních měsících je možné navštívit některé ze čtyř koupališť. Nechybí ani 3 kryté bazény. Ve městě a v okolí jsou k dispozici tři golfové hřiště. Město Dortmund má také velkou sportovní halu a několik fotbalových stadionů. Fotbaloví fandové by neměli vynechat návštěvu Signal Iduna Parku. Stadion má kapacitu až 83 000 diváků.

Kultura ve městě Dortmund

Město Dortmund nabízí celou škálu muzeí, např. automobilové muzeum, muzeum lékárnictví a kuchařských knih. Je tu i muzeum pro děti s hračkami a exponáty z celého světa.
Ve městě Dortmund se nachází také spousta divadel.

Města a obce v okolí

DortmundHolzwickede (12km)Unna (17km)Bochum (17km)Kamen (17km)Datteln (17km)Recklinghausen (20km)Hagen (18km)Fröndenberg (22km)

Webmap: 1 2 3