TIXIK.cz » Města » Doncaster

Doncaster - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Doncaster: Hlídač pokojů
Doncaster Mapa Mapa hotelů Doncaster

DoncasterDoncaster

Související témata

Satelitní mapa Doncasteru, Autopůjčovny v Doncasteru, Luxusní ubytování v Doncasteru, Penziony v Doncasteru, Doncaster: Fotografie

Doporučené hotely Doncaster


Zobrazit všechny »


Doncaster: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Doncaster Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Doncaster a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:47:47, Telefon: +44 1302 821200, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
krásné památky
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
zajímavá muzea

Proti

nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
umění
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

těžební


Informace a fakta

GPS: 53.5333, -1.1167
Nadmořská výška: 17 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:59:18

Doncaster: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 152011-08-31 10:23:54
Doncaster je turisty vyhledávané město v centrální části Velké Británie . Leží na důležité dálnici A1, téměř v polovině cesty mezi městy Londýn a Edinburgh . Doncaster je město s velmi zajímavou historií, a nabízí také velmi mnoho zábavních aktivit.

Pohled do historie

Město bylo založeno Římany v roce 71 n.l. na velice důležitém strategickém místě na řece Don. Římská pevnost vznikla na místě, kde se řeka dala lehce přebrodit, protože tudy vedla hlavní cesta z Londýna do Yorku . Ve městě i okolí bylo nalezeno mnoho archeologických nálezů z římského období. Anglosasové zde později vybudovali prosperující městečko. V 11. století Normané město opevnili a vystavěli hrad Conisbrough. Na konci 12. století toto prosperující, obchodní město získalo městská práva. Doncaster se rychle rozvíjel a bohatl jako důležité obchodní centrum. I řeka Don byla hojně využívaná pro přepravu zboží. V 17. a 18. století zde bylo postaveno mnoho honosných a luxusních budov, například Mansion House, Cantley Manor, Wheatley Hall nebo Brodsworth Hall. Ve 20. století byla vybudována hlavní dálnice Great North Road, také nazývaná A1, která spojuje Londýn a Edinburg. Dálnice téměř přesně kopíruje bývalou římskou cestu, a tak Doncaster i dnes je důležitým obchodním centrem.

Památky města Doncaster

Mezi nejnavštěvovanější místa patří hrad Conisbrough, který byl dokončen na začátku 12. století. Hrad hrál velice důležitou roli v celé oblasti Yorkshire až do 16. století, kdy jeho význam jako sídla začal upadat, a dnes jsou z něj ruiny. Celému hradnímu opevnění dominuje 33 metrů vysoká obytná věž, která byla v 90. letech 20. století zastřešena. Současně byla obnovena dvě patra, kde se dnes nachází expozice věnovaná historii hradu a středověkému způsobu života. Dominantou města je dóm sv. George (St. George’s Minster) , který byl postaven v roce 1858 na místě původního vyhořelého normanského kostela z 12. století. Autorem je významný architekt Sir George Gilbert Scott, který jej postavil v neogotickém stylu. Naprosto unikátní jsou věžní hodiny a varhany z poloviny 19. století. Brodsworth Hall patří mezi nejzachovalejší vesnické domy z viktoriánského období, tedy z poloviny 18. století. Ve třiceti místnostech si můžete prohlédnout expozici věnovanou běžnému životu lidí v 18. a 19. století. V Doncasteru je mnoho muzeí a galerií. Rozhodně byste neměli vynechat Doncaster Museum and Art Gallery, které vás provede historií oblasti, archeologickými nálezy a sbírkou dekorativního umění. Královské muzeum (The Regimental Museum of the Kings Own Yorkshire Light Infantry) vystavuje jednu z největších sbírek vojenských medailí v Anglii. Dále je zde muzeum aviatiky, železnice a trolejbusů.

Aktivity v Doncastru

Doncaster nabízí mnoho zajímavých atrakcí jak pro dospělé, tak pro nejmenší. Mezi nejvyhledávanější patří středisko volnočasových aktivit, tzv. Dome, který naleznete asi 2 km od Doncasteru. Patří mezi 5 nejlepších center v celé Velké Británii . Naleznete zde mnoho vodních atrakcí, kluziště, horolezecké stěny, sportovní halu, kluziště, fitness a wellness služby a koncertní halu. V těsné blízkosti Doncastru leží největší paintballové a laserové hřiště v Evropě. Nadšenci této zábavy si budou přidat jako v ráji, moderní technologie a různé tematické oblasti je zahltí adrenalinem ze hry. Příjemně znaveni hrou si pak návštěvníci mohou zajít na dostihy, které zde mají dlouhou tradici. Hatfield Water Park je vyhledáván nadšenci vodních sportů jako je windurfing, plachtění, nebo ježdění na kajaku. Zaplavat, nebo zarybařit si můžete v nádherném jezeře, které je jakoby odizolováno od velkého a rušného města, a nabízí poklidnou atmosféru v přírodě. Dále můžete zavítat do městských moderních lázní, nebo do multikina. Pokud si budete chtít odpočinout, zajděte na piknik, nebo jen posedět do parku, nebo zahrady, kterých je zde veliké množství. Během roku se zde koná mnoho akcí a festivalů. V Doncasteru se rozhodně nudit nebudete.

Města a obce v okolí

DoncasterCarcroft (7km)Thorne (13km)Bawtry (13km)Hellaby (15km)Haxey (19km)Epworth (20km)Rotherham (20km)Blyth (18km)

Webmap: 1 2 3