TIXIK.cz » Rakousko » Okres Wien » Vídeň » Donauinsel

Donauinsel - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Donauinsel: Hlídač pokojů
Donauinsel Mapa Mapa hotelů Donauinsel

Související témata

Donauinsel: Fotografie

Doporučené hotely Donauinsel


Zobrazit všechny »Donauinsel: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Donauinsel Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Donauinsel a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Radnice a parlament Vídeň4km
Neptunova fontána ve Vídni4km
Grand tour Vídeň4km
Dorotheum4km
Belvedéry Evžena Savojského4km
Ulice Kohlmarkt ve Vídni5km
Spanische Reitschule5km
Maria-Theresien-Platz5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické oblasti, Aktuální čas: 09:42:13

Donauinsel je nejvýznamnější rekreační oblastí v hlavním rakouském městě Vídni . Jedná se o ostrov, který je 21,1 km dlouhý, ale jen 70 až 210 m široký. Ostrov vznikl mezi Dunajem a umělem vyhloubeným kanálem Neue Donau. Donauinsel je nejlépe dostupný metrem na trase U1. Stanice se jmenuje stejně jako ostrov. Ostrov Donauinsel je ideálním místem pro rekreaci a zábavu. K dispozici jsou tu restaurace, bary, noční kluby, dětská hřiště, sportovní hřiště, půjčovny kol, stezky pro in-line bruslení i kola a mnoho dalšího. Na své si tu přijdou i milovníci kanoistiky. Na Donauinsel nechybí ani pláže. Nově tu vznikla rodinná pláž u níž je pozvolný vstup do vody. Je tu ale i například pláž pro nudisty. Důležité informace se dozvíte v informačním středisku, které se nachází 350 m po proudu od mostu Reyhsbryuke.

Donauinselfest

Donauinsel pravidelně hostí také různé koncerty a festivaly. Tím nejvýznamnějším je mezinárodně uznávaný Donauinselfest. Jedná se o třídenní hudební festival, který nabízí ale i mnoho dalších atrakcích. Festival se koná vždy na konci června a vystoupili na něm už takový hudebníci a djs jako je např. Bob Sinclair, Zucchero, Gentleman, Alphaville, Paul van Dyk a další. Donauinselfest navštěvují vždy statisíce návštěvníků. Vstup na festival je po celou dobu zdarma.

Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:52

Donauinsel: Recenze

Donauinsel prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vídeň (4.5km)Gross-Enzersdorf (9km)Perchtoldsdorf (16km)Purkersdorf (19km)Brunn am Gebirge (16km)Maria Enzersdorf (17km)Mauerbach (20km)Rauchenwarth (16km)Wiener Neudorf (16km)