TIXIK.cz » Regiony » Domažlicko

Domažlicko - ubytování, mapa, plánování výletu, průvodce (okres Domažlice)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Domažlicko: Hlídač pokojů
Domažlicko Mapa Mapa hotelů Domažlicko

DomažlickoDomažlicko

Související témata

Domažlicko: Fotografie

Doporučené hotely Domažlicko


Zobrazit všechny »


Domažlicko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Domažlicko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Domažlicko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 19:58:33, Nadmořská výška: 438m

Domažlicko je malebný zalesněný kraj, s množstvím rybníků, zděných a roubených staveb a zejména se zachovalou, čistou přírodou. Leží v jihozápadní části Plzeňského kraje při hranicích České republiky s Německem. Tato oblast vstoupila do národního povědomí, jako území obývané Chody, kteří kdysi strážili hranice českého státu v této drsné hornaté krajině. V jihozápadní části okresu tvoří hranici území pohoří Český les, který směrem do Čech přechází do Chodské pahorkatiny a na východě se dotýká Šumavy.

Domažlice - srdce Chodska

Historie Domažlic sahá až do 9. století kdy zde byla původní celní osada. Dochovaly se zbytky starého městského opevnění, raně gotická brána a hradební zeď. Se životem, tradicemi a historií Chodů se seznámíte na Chodském hradě. V oblasti se nalézá množství dobře značených turistických tras.

Místa a města Domažlicka

Doporučujeme navštívit Horšovský Týn. Část města je chráněnou památkovou rezervací a je zde i skvostný zámek s rozlehlým anglickým parkem. Za návštěvu a shlédnutí stojí i Bělá nad Radbuzou kde je historický kamenný most, Holýšov, Kdyně, nedaleký hrad Rýzmberk, Poběžovice a nebo Staňkov.

Chodská historie

Navštívit zde můžete i klasické chodské obce jako Kout na Šumavě nebo Klenčí pod Čerchovem, kde je Baarovo muzeum. Chodskou historii nám přimene Hrádek u Újezda s pomníkem Jana Sladkého Koziny nebo v Újezdě samém Kozinův statek se stálou expozicí. Výlet si můžeme zpestřit návštěvou rozhledny Koráb, Kurzovy rozhledny na Čerchově, dřevorubecká kaple v Trhanově, zříceniny Nový Hernštejn, nebo se můžete osvěžit u rybníka Babylon.

Informace a fakta

GPS: 49.4662, 12.8734
Nadmořská výška: 438 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:38

Domažlicko: Recenze

Domažlicko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Domažlice (5km)Klenčí pod Čerchovem (5km)Babylon (8km)Horšovský Týn (9km)Kdyně (15km)Staňkov (17km)Všeruby (16km)Nýrsko (27km)Klatovy (32km)Zelená Lhota (33km)Lam (33km)Stříbro (33km)Rochlov (35km)Lohberg (36km)Tlučná (39km)Tachov (41km)Železná Ruda (45km)Planá (46km)Konstantinovy Lázně (47km)

Webmap: 1 2 3