TIXIK.cz » Polsko » Malopolsko » Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dolina Chochołowska: Hlídač pokojů
Dolina Chochołowska Mapa Mapa hotelů Dolina Chochołowska

Dolina ChochołowskaDolina Chochołowska

Související témata

Dolina Chochołowska: Fotografie

Doporučené hotely Dolina Chochołowska


Zobrazit všechny »


Dolina Chochołowska: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dolina Chochołowska Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dolina Chochołowska a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Krokiew9km
Wole Oko15km
Mały Staw Polski17km
Mořské oko19km
Mlynářka21km
Satan21km
Gerlachovský štít25km
Svinka27km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Údolí, Aktuální čas: 04:00:55, Nadmořská výška: 1092m

Dolina Chochołowska je největší údolí v polských Tatrách. Nachází se na jihu Polska a administrativně spadá k obci Witów, která je 3 km vzdálená od údolí. Město Zakopane se nachází asi 12 km severovýchodně. Dolina Chochołowska leží na ploše 35 km2 a je dlouhá okolo 10 km.

O údolí

Údolí získalo svůj název od vesničky Chochołow , která leží nedaleko. Dolina Chochołowska je tvořena několika různými horninami, jako jsou ruly, žuly, břidlice a vápenec. Dokonce se zde nějakou dobu těžila ruda. V údolí je několik jeskyň, ale ty nejsou turistům přístupné. Již v 16. století bylo údolí centrem pastevectví, proto zde vzniklo mnoho salaší a útulen. Ve 30. letech 20. století byla Dolina Chochołowska objevena turisty a lyžaři. Turistické spolky zde postavily větší horské chaty. Za 2. světové války se v údolí ukrývali partyzáni, proto mnoho salaší a chat bylo vypáleno.

Výlet údolím

Nádherná příroda nabízí k vidění mnoho druhů rostlin a živočichů. Doporučuje se zavítat do údolí buď na jaře, kdy je pokryto krásnými kvetoucími šafrány karpatskými, nebo na podzim, kdy údolí vybarvují barvy květů hořce. Z velikého množství živočichů se vám možná povede zahlédnout jeleny, medvědy nebo sviště. Co ovšem určitě nepřehlédnete, jsou pasoucí se stáda ovcí, které dokreslují malebnost celého údolí. Největší turistická chata, postavená v 50. letech , se jmenuje Schronisko. V zimě je cílem mnoha lyžařů, kteří využívají veliké množství tras. Pro náročné je zde skialpinistický areál. Údolím se můžete projet i na kole. Cesta je nenáročná. Pokud ale zavítáte do vyšších částí údolí, je třeba dbát na svoji bezpečnost, protože se v Tatrách již stalo několik tragických úrazů.


Informace a fakta

GPS: 49.2687, 19.8326
Nadmořská výška: 1092 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:55

Dolina Chochołowska: Recenze

Dolina Chochołowska prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kościelisko (5km)Oravice (7km)Zakopane (9km)Ząb (11km)Suche (13km)Murzasichle (16km)Bustryk (14km)Poronin (15km)Bialy Dunajec (17km)

Webmap: 1 2 3