TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Friesland » Dokkum

Dokkum - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dokkum: Hlídač pokojů
Dokkum Mapa Mapa hotelů Dokkum

DokkumDokkum

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Satelitní mapa Dokkumu, Dokkum: Fotografie

Doporučené hotely Dokkum


Zobrazit všechny »


Dokkum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dokkum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dokkum a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
CBS Eben HaezerŠkoly0.3km
De TwineŠkoly0.3km
Natuurmuseum DokkumMuzea0.8km
Museum Het AdmiraliteitshuisMuzea0.9km
ZeldenrustMlýny1km
De HoopMlýny1km
SchreiershoekKempy2km
De MearminMlýny3km
De MarmeerminMlýny3km
Chr. basisschool JouwerhoekeŠkoly4km
Klaarkamp AbbeyOpatství5km
Windmotor SijbrandahuisMlýny5km
Protestant church of HantumhuizenBudovy4km
MiedenmolenMlýny5km
De HuinsermolenMlýny5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:22:06, WWW stránky:

Plusy

klid
pobyty u moře
blízko cyklostezky

Proti

jazykové bariéry

Vhodné pro

poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

historické centrum

Aktivity

rybaření
maraton

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 53.3333, 6
Nadmořská výška: 4 m
Nejbližší letiště: Letiště Eelde, 45 km
Pobřeží: Severní moře, 9,2 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:05:25

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.dokkum.nl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, blízko cyklostezky, blízko do větších měst, golfové hřiště, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dokkum: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1027.11.2010 21:11:48
Dokkum je malé historické městečko na úplném severu Nizozemska v provincii Freisland – Frísko. Patří k městské oblasti Dongeradeel. Dokkum leží cca 170 km od Ameterodamu a necelých 30 km severozápadně od města Leeuwarden.

Historie

Dokkum je malebné historické město a patří k jednomu z velice dobře opevněných Nizozemských měst. Je také známo jako „bolverken“ , což se dá přeložit jako opevnění, tvrz nebo hradby. Původní opevnění pochází z 16. století a dochovalo se v původním stavu až do dnešní doby. Jedna z nejznámějších historických událostí, která je s Dokkum spjata, je vražda anglo-saského misionáře a církevního reformátora Sv. Bonifáce v roce 754. Dokkum se poté stal poutním místem. Někteří obyvatelé Dokkum se začátkem 13. století účastnili páté křížové výpravy, což dokládá i půlměsíc v městském znaku. V roce 1597 zde byla založena Fríská Admiralita, ale ta byla později přestěhována do města Harlingen. Dokkum získalo statut města v roce 1298.

Památky

Dokkum je okouzlující malebné městečko. Může pyšnit svými krásnými historickými budovami a kostely.
Nejstarší kostel v Dokkum, původně katolický kostel známý jako St. Martinus, pochází z 15. století. Byl postavený v gotickém stylu na uměle vytvořeném kopci a tohoto příkladu pak následovalo i několik dalších kostelů. Nyní je po rekonstrukci a na první pohled zaujme jeho štítová zeď, která je stupňovitě zakončená. Právě v blízkosti tohoto kostely byl zavražděn Sv. Bonifác.
Mennonitský kostel, další kostel Dokkum, pochází z roku 1852. Je postaven v neoklasicistním stylu.
Třetí, Římsko-katolický kostel Sv. Martina a Bonifáce byl postaven v letech 1870 – 1872 stavitelem P.J.H. Cuypersem vlastně jako náhrada za protestanty zabraný kostel Sv. Bonifáce. Celý je vystavěný z červených cihel a není použitá žádná omítka, což dodává této stavbě na zvláštnosti.
Kousek od centra Dokkum se nalézá kaple. Byla vystavěna na původních základech kostela Sv. Bonifáce, který byl vypálen. Místo bylo v minulosti hojně navštěvováno poutníky kvůli prameni, okterém se říkalo, že je léčivý. V roce 1935 byla kaple celá zrekonstuována v románském stylu.
Mimo kostelů si můžou návštěvníci Dokkum prohlédnout dva větrné mlýny. Zeldenrust De Hoop. Oba jsou zrekonstruované a přístupné pro veřejnost. Zeldenrust byl postaven v roce 1861 a vlastnilo jej několik majitelů. Jedním z nich byl i Johan van Tilburg, který jej zmodernizoval. Pod správu města Dokkum přešel mlýn v roce 1966. Zeldenrust je třípodlažní mlýn postavený na základně, která je téměř 9 metrů nad úrovní země. Třetí mlýn, který je k vidění - De Marmeerin, stojí kousek mimo Dokkum v Woudvaartu.

Kultura, aktivity

V Dokkum se nachází Museum het Admiraliteitshuis, ve kterém můžete shlédnout zajímavou expozici věnovanou svatému Bonifácovi, sbírku lidového umění, dětských hraček z nedávné minulosti, krásnou keramiku, proslulé textilie anebo nádhernou sbírku stříbrného nádobí a příborů. Muzeum sídlí od roku 1963 v budově bývalé Fríské Admirality, která byla postavena v roce 1618. Admiraliteitshuis býval známý také jako „mořská kancelář“. Podléhala jí ochrana oceánských obchodních lodí a zajištění jejich lodního doprovodu. V roce 1645 se sídlo Fríské Admirality bylo nuceno přestěhovat z Dokkum kvůli slabým proudům mezi Dokkum a mořem. K budově přináleží krásná zahrada do které se vstupuje monumentálním obloukem s historickým znakem Dokkum.
Město Dokkum je celé propojeno vodními kanály a vyhledáváno lidmi k plavbám a projížďkám do vnitrozemí. Dokkum je také jedno z 11 nizozemských měst, ve kterých probíhá 200 km dlouhý maraton v bruslení tzv. 'Elfstedentocht'. Právě zde se závodníci otáčí zpět do Leeuwardenu.
V Dokkum naleznete mnoho restaurací, kaváren a obchodů, hotelů a ubytování, ale hlavně poklidnou a přívětivou atmosféru jako stvořenou pro vaši dovolenou.

Města a obce v okolí

DokkumHolwerd (7km)Westergeest (7km)Burdaard (9km)Hegebeintum (10km)Moddergat (9km)Aldtsjerk (11km)Hurdegaryp (14km)Finkum (17km)

Webmap: 1 2 3