TIXIK.cz » Města » Dobogó-kő

Dobogó-kő, Maďarsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dobogó-kő: Hlídač pokojů
Dobogó-kő Mapa Mapa hotelů Dobogó-kő

Doporučené hotely Dobogó-kő


Zobrazit všechny »


Dobogó-kő: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dobogó-kő Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dobogó-kő a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:09:35, Nadmořská výška: 640m, Adresa: Dobogókő, Pilismarót, Maďarsko

Dobogó-kő je velmi oblíbené výletní a rekreační středisko a nejvyšší bod Piliš-Višegrádských hor na severu Maďarska . Je to jeden z nejstarších lyžařských areálů v Maďarsku. Dobogókő v Pilišských vrších má v současné době 133 stálých obyvatel (únor 2001) . V malebné krajině se propojuje zalesněné pohoří s klikatící se krásou Dunaje. V zimním období je tato lokalita často vyhledávaným střediskem zimních sportů.

Poloha

Nejvýše položený bod ve Višegrádském pohoří je Severní Pilisszentkereszttől (699 m nad mořem) . Leží mezi Budapeští a Ostřihomí, asi na půli cesty. Z jeho vrcholu je výhled na meandry toku Dunaje. Za jasného počasí je nádherný výhled na Vysoké Tatry. Na jihu oblasti jsou strmé útesy a nádherné propasti. V celé oblasti je bohužel vládou nařízeno vybírání poplatků za parkování.

Lyžování

Lyžařský vlek je dlouhý 635 m, převýšení je 178 m. Sjezdovky jsou dvě, první 1: 1 km ( 450 m střední, 550 m jednoduchá, druhá 2 : 500 m jednoduchá uprostřed lyžařského střediska.

Ceník

Lyžašký vlek stojí od pátku do neděle 4000 HUF na jeden den, 3000 HUF pro dvě děti. Od pondělí do čtvrtka stojí 3500 HUF pro jednoho na jeden den, 2500 HUF je jeden den pro dvě děti. Deset cest stojí v týdnu 3000 HUF, o víkendu stejně, ale je k nim připočteno dalších 5. Jedna cesta stojí 400 HUF, dítě je do 14 let.

Doprava

Autobusem z Budapešti: První část cesty vede z Budapešti do Pomázi . Druhá autobusem z Pomázi do Dobogókő . Lze se dopravit také autobusem ze Štúrova: v první variantě do Ostrihomu/Esztergom, poté z Ostřihomi do Dobogókő.

Ubytování

V zimním období, tedy blíže ke sjezdovkám, se lze ubytovat v hotelích Walden Hotel, Platán Panzió a Dobogókő Guesthouse. Ubytování pro jednoho na noc se pohybuje od 9000 do 18 000 HUF.


Informace a fakta

GPS: 47.7189, 18.8929
Nadmořská výška: 640 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:27

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: horolezectví, horská turistika, lázeňství, lyžování, ski-alpine, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, termální prameny, hory, ledovce

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dobogó-kő: Recenze

Dobogó-kő prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dömös (5km)Visegrád (9km)Nagymaros (10km)Zebegény (9km)Leányfalu (14km)Kisoroszi (13km)Esztergom (14km)Göd (18km)Tát (19km)

Webmap: 1 2 3