TIXIK.cz » Města » Dlouhomilov

Dlouhomilov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dlouhomilov: Hlídač pokojů
Dlouhomilov Mapa Mapa hotelů Dlouhomilov

Doporučené hotely Dlouhomilov


Zobrazit všechny »


Dlouhomilov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dlouhomilov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dlouhomilov a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:27:40, Nadmořská výška: 320m, WWW stránky:

Dlouhomilov je malá vesnice v Olomouckém kraji v České republice. Nachází se mezi městy Zábřeh ( asi 12km ) a Šumperk ( také asi 12km ) . Dlouhomilov je malebná vesnička uložená v mírně zvlněné krajině Úsovské kotliny mezi lesy a loukami. Vesnicí Dlouhomilov prochází turistická trasa, která vede mimo jiné i přes zříceninu Hrad Brníčko. Prohlídku vesnice Dlouhomilov ocení zvláště milovníci lidové architektury. Část obce je díky rolnickým usedlostem zachovaným z první poloviny 19. století chráněna jako vesnická památková zóna. Na návsi se nachází č.p. 7 rychta a zděné rolnické domy č.p. 5, 8, 24 se štíty zdobenými maltovým štukem. Ve středu obce Dlouhomilov je to pak rolnická usedlost č.p. 29 s reliéfně zdobeným průčelím a dům č.p. 43. Vesničce Dlouhomilov dominuje krásný barokní kostel Všech svatých. Je postaven na kopci asi uprostřed vesnice a kolem něj se rozkládá do kruhu uspořádaný místní hřbitov. Kostel Všech svatých byl vystavěn na středověkých základech koncem 18. století a v první polovině 19. století byl ještě rozšířen. V jeho areálu se nachází ještě kamenný klasicistní kříž z konce 18. století a socha Jana Nepomuckého z první poloviny 19. století. Toto místo na kopci má pro každého, kdo se jej rozhodne navštívit a prohlédnout svoji neopakovatelnou atmosféru a celý Dlouhomilov se stane příjemnou zastávkou při putování krajem.

Informace a fakta

GPS: 49.9079, 16.9905
Nadmořská výška: 320 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:09:38

Dlouhomilov: Recenze

Dlouhomilov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bludov (6km)Šumperk (6km)Zábřeh na Moravě (9km)Vikýřovice (8km)Sobotín (14km)Štíty (17km)Velké Losiny (15km)Mohelnice (15km)Vernířovice (17km)

Webmap: 1 2 3