TIXIK.cz » Polsko » Mazovsko » Varšava » Divadlo Siréna

Divadlo Siréna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Divadlo Siréna: Hlídač pokojů
Divadlo Siréna Mapa Mapa hotelů Divadlo Siréna

Divadlo SirénaDivadlo Siréna

Související témata

Divadlo Siréna: Fotografie

Doporučené hotely Divadlo Siréna


Zobrazit všechny »


Divadlo Siréna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Divadlo Siréna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Divadlo Siréna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Hrad Ujazdów0.7km
Hala Torwar2km
Klub Medyk2km
Hula Kula3km
Teatr Kamienica3km
Kubického podloubí4km
Varšavské ghetto4km
Hřbitov Powązkowski5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Divadla, Aktuální čas: 09:27:40, Adresa: Litewska 3, Warszawa, Polsko, Telefon: +48 22 628 50 91, WWW stránky:

Divadlo Siréna je proslulé kamenné divadlo v srdci polské metropole Varšavy , v blízkosti nádherného Lazienkowského parku. V současné době je ředitelem divadla úspěšný polský divadelní a filmový režisér, pedagog a herec Wojciech Malajkat, který se svým souborem připravuje nezapomenutelné inscenace.

Vaudevilly a komedie

Divadlo siréna je poválečná divadelní instituce, ale nenechme se mýlit jeho dnešním umístěním - bylo založeno v Lodži . Satirik Jerzy Jurandot se se svým tehdejším divadlem, které zakládal, přestěhoval již v roce 1948 do hlavního polského města, Varšavy. Divadlo se usídlilo na Litewké ulici, kde sídlí dodnes. Jako první varšavské vystoupení souboru je uváděno kabaretní představení legendárních herců Adolfa Dymsza, Ludwika Sempolinského, Jadwigy Andrzejewské a Míry Ziminské. Za komunistické éry, vyhlášené „znárodňováním“, které se nevyhnulo ani kulturním institucím, bylo divadlo také zestátněno. To znamenalo, že se vedení souboru i celý repertoár musel přizpůsobit "vhodným" požadavkům. Vše procházelo schvalovací komisí, která byla k mnoha věcem velice nepřístupná. Od roku 1999 je divadlo opět samosprávné. Od počátků divadla do dnešních dnů můžeme v divadle vysledovat dvě hlavní dramaturgické linie. Na straně jedné jsou kabaretní revue a vystoupení, na straně druhé jsou klasické i moderní frašky, vaudevilly a komedie. V současné době klade vedení důraz na prosazování zajímavých recitálových večerů. Budete-li diváky jakéhokoliv představení, svou návštěvu hlavního polského města tím velmi obohatíte!


Informace a fakta

GPS: 52.2165, 21.0221
Nadmořská výška: 116 m
Youtube:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:50:46

Divadlo Siréna: Recenze

Divadlo Siréna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (1.9km)Raszyn (9km)Konotopa (13km)Stare Babice (14km)Pustelnik (15km)Józefów (17km)Obory (17km)Otrębusy (20km)Dziekanów Leśny (19km)

Webmap: 1 2 3