TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » London » Londýn » Divadlo Globe

Divadlo Globe - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Divadlo Globe: Hlídač pokojů
Divadlo Globe Mapa Mapa hotelů Divadlo Globe

Divadlo GlobeDivadlo Globe

Související témata

Divadlo Globe: Fotografie

Doporučené hotely Divadlo Globe


Zobrazit všechny »


Divadlo Globe: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Divadlo Globe Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Divadlo Globe a doprava
Millenium Bridge0.2km
Whitehall2km
City2km
Dockland Light Railway2km
Chinatown2km
Piccadilly Circus3km
Lambeth2km
Canary Wharf5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Divadla, Aktuální čas: 20:25:28, Adresa: 20-22 New Globe Walk, London, Velká Británie, Telefon: +44 20 7902 1400, WWW stránky:

Divadlo Globe se nachází na jižním břehu řeky Temže v centru Londýna , ve Velké Británii . Toto divadlo je úzce spojeno s největším dramatikem všech dob, Williamem Shakespearem.

Pohled do historie

William Shakespeare byl členem divadelní společnosti Lord Chamberlain’s Men. Ta se v roce 1599 přestěhovala do divadla Globe. Divadlo mělo tři galerie pro šlechtu, lóži pro královnu a tzv. jámu před jevištěm, kde stála chudina. V Glóbu se hrálo bez kulis a za denního světla. V roce 1613 divadlo shořelo do základu, ale během krátké doby bylo opět postaveno. Hry, které byly v Globu na programu, měly vysokou kvalitu a divadlo bylo neustále plné. Konkurence mezi divadly v Londýně byla veliká , proto je tato doba nazývána „zlatý věk anglického dramatu“. Nešlo jenom o představení, která byla populární, divadlo bylo i kulturním centrem, v jehož okolí se scházeli lidé různých profesí a názorů. Na druhou stranu, v Londýně sílila veliká opozice vůči divadlům. Tzv. puritáni považovali představení za vulgární a příliš volnomyšlenkářské. V roce 1642 se jim podařilo docílit zavření všech divadel. O dva roky později byl Globe stržen. Dodnes není nikdo schopen přesně určit, kde divadlo Globe stávalo. Na konci 20. století americký herec a Shakespearův obdivovatel, Sam Wanamaker, postavil v Londýně přesnou repliku divadla Globe. V současné době patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle.

Současné divadlo Globe

V divadle Globe je největší stálá expozice věnovaná Williamu Shakespearovi na světě. Můžete se seznámit s životem a dílem tohoto slavného spisovatele. Neméně zajímavá je expozice věnovaná divadelnictví v 17. století. Můžete obdivovat důmyslné jevištní triky té doby, například létání, věšení, hromobití nebo nůž, z kterého teče krev. Určitě vás nadchnou dobové kostýmy. V 17. století mohli divadlo hrát pouze muži, proto hráli i ženské role. I dnes máte možnost navštívit některé z představení Williama Shakespeara a zažít stejnou atmosféru jako před 400 lety. Pro svou věrohodnost je divadlo vyhledáváno světovými filmaři.


Informace a fakta

GPS: 51.5083, -0.0968
Nadmořská výška: 5 m
Youtube:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:51

Divadlo Globe: Recenze

Divadlo Globe prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (2.2km)Kew (13km)Mitcham (13km)Twickenham (18km)Croydon (15km)Hounslow (19km)Southall (19km)Bexley (19km)Teddington (19km)

Webmap: 1 2 3