TIXIK.cz » Regiony » Dürnstein

Dürnstein - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dürnstein: Hlídač pokojů
Dürnstein Mapa Mapa hotelů Dürnstein

Související témata

Luxusní ubytování v Dürnsteinu, Satelitní mapa Dürnsteinu, Dürnstein - počasí, Dürnstein: Fotografie

Doporučené hotely Dürnstein


Zobrazit všechny »Dürnstein: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dürnstein Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dürnstein a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 13:45:47, Telefon: +43 2711 200, WWW stránky:

Dürnstein je malebné historické městečko v Rakousku . Nachází se v Dolním Rakousku, v regionu Wachau , přímo u břehu Dunaje. V současnosti zde žije okolo 1 000 obyvatel.

O městě

Dürnstein je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v regionu Wachau , který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Okolí obce je známé svojí produkcí vína, především bílé odrůdy. Oblíbené jsou jinak také zdejší lázně Kuenringerbad. Dürnstein je jinak centrálním bodem pro "Dunajskou plavbu".

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické atrakce patří hrad Kuenringerburg, který se tyčí nad městem a jeho zajímavostí je, že tu v byl v letech 1192 - 1193 vězněn slavný anglický král Richard I. známý také jako Lví srdce. Bohužel dodnes se z hradu dochovaly jen ruiny, ale zato je z hradního areálu krásný výhled na městečko a okolí. Výstup k ruinám hradu vám zabere 15 - 20 minut. Dále je to augustiniánský klášter Dürnstein, jehož součástí je klášterní kostel s modrou-bílou věží, která je považována za symbol regionu Wachau. Zajímavý je v Dürnsteinu také Kunigundský kostel poprvé zmíněný v roce 1289, z něhož se dodnes dochovala jen věž, kostnice sv. Michala ze 13. století, radnice, kostel Klarisek, zámek Dürnstein, který dnes slouží jako hotel a zámecké sklepy. Ve městě je jinak i celá řada malebných domů ze 16. století.

Aktivity – Plavba po Dunaji

K oblíbeným aktivitám v Dürnsteinu patří plavby parníkem po Dunaji, výlet na kolech či pešky po okolí. Podél Dunaje totiž vede příjemná cyklostezka. Vyrazit můžete také na vinařskou stezku Wachau.

Turistické služby

Dürnstein disponuje dostatečnou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nejkrásnějším a jedním z nejoblíbenějších ubytovacích objektů je Hotel Schloss Dürnstein . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Alter Klosterkeller, kde můžete ochutnat místní kuchyni a vína a v restauraci Loibnerhof, která sídlí ve 400 let starém domě a nabízí např. specialitu telecí plíčky (Kalbsbeuschel) , do které se dávají plíce a srdce telete.

Historie

Již v 9. století tu byl postaven klášter. Pozemek tehdy arcibiskupům daroval bavorský vévoda Ludvík II. První zmínka o obci Dürnstein pochází z roku 1347. Městská práva pak obdržel od Fridricha III. v roce 1476. V roce 1902 tu byla zahájena lodní doprava parníky. V roce 1909 sem byla přivedena železnice. V roce 1954 se Dürnstein objevil na rubové straně bankovky 100 šilinků. V roce 2001 bylo město spolu s regionem Wachau zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . V roce 2009 pak byla vydána pamětní mince 100 € s rakouským motivem: "Richard Lví srdce v Dürnsteinu" ze série "Rakouské báje a legendy“.

Doprava

Dürnstein je dostupný autem, vlakem, autobusem nebo lodí. Nejlepší je zvolit auto či vlak. Nejbližší letiště se nachází ve Vídni . Autobusy, vlaky a v létě také lodě jezdí do Dürnsteinu pravidelně z Kremže či Wiessenkirchenu. Loď sem jezdí z těchto městeček od května do září dvakrát denně. Plavba trvá 20 minut a stojí okolo 10 EUR. Vlak je tedy případně levnější a rychlejší volbou (3 EURa, 11 minut) . Vlakové nádraží včetně informačního centra se nachází 5 minut chůze východně od hlavní ulice města, od "Haupstrasse". Autem se sem nejlépe dostanete po dálnici S33 nebo A1, z kterých pak musíte sjet na silnici č. 3. Spojení "přívozem" ale jen pro chodce a cyklisty je do Rossatz na protějším břehu.


Informace a fakta

GPS: 48.3953, 15.5195
Nadmořská výška: 213 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:42:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.duernstein.at

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, aktivní dovolenou, romantiku
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: vánoční trhy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dürnstein: Recenze

Dürnstein prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

DürnsteinKremže (7km)Senftenberg (7km)Spitz (9km)Langenlois (14km)Kottes (16km)Gobelsburg (15km)Grafenegg (17km)Feuersbrunn (20km)