TIXIK.cz » Dinopark Ostrava

Dinopark Ostrava - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dinopark Ostrava: Hlídač pokojů
Dinopark Ostrava Mapa Mapa hotelů Dinopark Ostrava

Dinopark OstravaDinopark Ostrava

Související témata

Dinopark Ostrava: Fotografie

Doporučené hotely Dinopark Ostrava


Zobrazit všechny »


Dinopark Ostrava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dinopark Ostrava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dinopark Ostrava a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zábavní parky, Aktuální čas: 18:17:58, Adresa: 47214, 735 33 Doubrava, Česká republika, Telefon: +420 378 774 636, WWW stránky:

Dinopark Ostrava je zábavní park zaměřený na období pravěku. Nachází se na území obcí Orlová a Doubrava v České republice, cca 12 km východně od města Ostrava . Dinopark Ostrava prezentuje modely predátorů a dalších zvířat z období druhohor. Park je koncipován jako místo pro relaxaci rodin s dětmi od 5 do 15 let. Dinopark Ostrava je vybaven modely zvířat v životní velikosti. Všechny exponáty jsou ozvučené. Vedle statických nepohyblivých modelů se zde nacházejí i robotické exponáty. Park má vedle zábavy i výchovnou a vzdělávací funkci. Nejrůznější atrakce doplňují znalosti o tomto období života naší planety. Jednou z nich je například Dětské paleontologické hřiště. Dinopark Ostrava je cílem školních výletů a zájmových organizací. V ceně vstupenky do Dinoparku je i vstupné do 3D kina, kde se promítá film Příběh mláděte. 3D brýle jsou návštěvníkům zapůjčeny zdarma. Návštěvníci parku se mohou v parku setkat nejen s modely, ale s živým exponátem který pochází z pravěku. Je to rostlina Wollemi Nobilis. Tato pravěká borovice žila na Zemi před 175 miliony let. Pro návštěvníky je parkoviště a WC zdarma. Celá horní polovina parku má plně bezbariérový přístup. Dinopark Ostrava má několik dalších příbuzných. Jsou to Dinopark Bratislava , Dinopark Vyškov, Dinopark Plzeň a Dinopark Jevpatorija .

Informace a fakta

GPS: 49.8522, 18.456
Nadmořská výška: 278 m
Telefon:
Typ zábavního parku:
Charakter zábavního parku:
Datum vzniku (rok):
Má návaznost na další atrakci?:
Domácí zvířata povolena?:
Je součástí sítě zábavních parků?:
Jaká je roční návštěvnost?:
Provozovatel parku:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:14:39

Dinopark Ostrava: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22009-08-21 23:13:18
Dinopark Ostrava je největší ve střední Evropě.Park o rozloze 20ha má dinosaury v životních velikostech.
Přesně leží v obci Doubrava nedaleko Ostravy.Kromě samotných ještěrů nalezneme v areály občerstvení DinoCafe a DinoGril, nejmenší se můžou vyřádit na dětském sportovním a paleontologickém hřišti.

Dále v areály nalezneme poutavé 3D Kino, které je v ceně vstupenky. Pro 3D efekt musí mít divák na sebe 3D polarizační brýle (které jsou mu zapůjčeny) . Promítá se film Příběh Mláděte, kde mladý dinosaurus hledá novou rodinu. Najde ji?


Otevírací doba:
denně 9.00 - 19.00 hod.

Města a obce v okolí

Karviná (7km)Petrovice u Karviné (8km)Havířov (8km)Ostrava (12km)Šilheřovice (16km)Český Těšín (16km)Jilešovice (23km)Frýdek-Místek (20km)Bělá (26km)

Webmap: 1 2 3