TIXIK.cz » Města » Francie » Bretaň » Dinard

Dinard - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dinard: Hlídač pokojů
Dinard Mapa Mapa hotelů Dinard

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Luxusní ubytování v Dinardu, Levné ubytování v Dinardu, Penziony v Dinardu, Dinard: Fotografie

Doporučené hotely Dinard


Zobrazit všechny »Dinard: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dinard Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dinard a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Presbytère de Saint EnogatNáboženství0.5km
Site Balnéaire MuseumMuzea0.7km
Pláž DinardPláže0.8km
Pláž Saint-ÉnogatPláže0.8km
Port BlancKempy1km
Lycee HotellierŠkoly1km
Pláž PrieuréPláže1km
Collège Le BocageŠkoly1km
Pláž Port-BlancPláže1km
TouesseKempy2km
Pláž Fosse aux VaultsPláže2km
MaunyKempy2km
Fort de la cité d'Alet3km
Aleth CathedralKatedrály3km
Musée International du Long Cours Cap-HornierMuzea3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:09:14, WWW stránky:

Dinard je malebné pobřežní město ve Francii . Nachází se v Bretani, v departementu Ille-et-Vilaine, cca 5 km od Saint-Malo . V současnosti zde žije okolo 11 000 obyvatel. Dinard láká návštěvníky na svojí malebnost a pláže.

O městě

Dinard je příjemné město, které nadchne snad každého, kdo sem zavítá. Zdejší domy postavené na útesech vytvářejí scenérie jako z Picassových pláten z 20. let 20. století. Oblíbeným místem k procházkám je promenáda du Clair de Lune (Promenáda měsíčního svitu) , která nabízí výhledy na protější historické město Saint-Malo . Jinak při pobřeží vedou oběma směry pobřežní stezky, které jsou vhodné pro milovníky turistiky. Její mapu si můžete koupit v turistickém informačním centru. Od něho se také pořádají dvouhodinové prohlídky města s průvodcem, při kterých se dozívte vše o minulosti i současnosti města. Turistické informační centrum naleznete v ulici Féart 2.

Pláže v Dinardu a aktivity

Dinard nabízí také krásné pláže. Hlavní pláží Dinardu je Plage de l´Ecluse známá také jako Grande Plage. Zde si můžete v létě bez problému půjčit zdejší typické modro-bílé plážové stany, slunečníky či lehátka. Ve vrcholném létě je pláž často vyzdobena reprodukcemi děl od Picassa. Vedle hlavní pláže se také nachází krytý bazén "Piscine Olympique", který splňuje olympijské parametry. Pokud vás nelákají přeplněné pláže, můžete využít pláž Plage du Prieuré, která se rozkládá 1 km jižně od hlavní pláže, nebo pláž Plage de St-Énogat, které se rozkládá západně od hlavní pláže. Na hlavní pláži Plage de l´Ecluse si také můžete v Wishbone Clubu půjčit windsurf, katamarán či kajak. Dokonce je tu windsurfová škola a nechybí zde možnost potápečských výprav.

Usine Marémotrice de la Rance

Dinard má také jednu technickou zajímavost a tou je místní přílivová elektrárna Rance. Ta se nachází pod mostem, který spojuje Dinard se Saint-Malo , a využívá k výrobě elektřiny značný rozdíl hladin mezi odlivem a přílivem, který tu dosahuje rozdílu až 13,5 m. Pokud máte rádi technické věci, jistě vyražte do Espace Découverte, kde vám zdarma pustí film o elektrárně. Toto centrum je otevřeno od května do září denně od 10 do 18 hodin.

Turistické služby

Dinard disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Ti co nemají tak velký rozpočet, se mohou ubytovat v nedalekém Saint-Malo, kde jsou ceny příjatelnější. Samozřejmostí je celá řada příjemných a kvalitních restaurací. Mezi ty nejoblíbenější patří restaurace Chez Ma Pomme, jejíž specialita je treska s parmezánem, Creperie Cote Mer, kde podávají výborné grilované maso a Le Cargo, kde dělají dobrou pizzu. Pokud se stravujete sami, určitě navštivte místních trh na place Rochaid, který se koná vždy v úterý, čtvrtek a sobotu od 7 do 13.30 hod.

Doprava

Dinard je dostupný autem, autobusem, lodí a letecky. Letiště je několik kilometrů jižně od města. Létá však na něj pravidelně jen společnost Ryanair z lodnýnského Stanstedu. Lodní linkou i autobusovou linkou je Dinard spojen se Saint-Malo , kam se můžete snadněji dostat např. vlakem z jiných částí Francie či lodí z Anglie. Po okolí Dinardu se můžete pohybovat pomocí vypůjčeného kola či skútru, který si můžete půjčit v Breiz Cycles v ulici St-Énogat 8.

Plusy

blízko letiště
pestrá nabídka ubytování
pobyty u moře
i luxusní ubytování
rodiště významných osobností
lesy
mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště

Aktivity

kayaking
horská kola
jízda na koni
rybaření

Služby

kemp
půjčovna aut
radnice


Informace a fakta

GPS: 48.6326, -2.0632
Nejbližší letiště: Letiště Dinard-Pleurtuit-Saint-Malo
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:24:18

Dinard: Recenze

Dinard prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dinard (0km)Saint-Lunaire (3.3km)La Richardais (3.4km)Saint-Malo (3.9km)Saint-Briac-sur-Mer (5km)Lancieux (7km)Saint-Jouan-des-Guérets (8km)Le Minihic-sur-Rance (7km)Ploubalay (8km)

Webmap: 1 2 3