TIXIK.cz » Města » Indie » Dillí

Dillí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dillí: Hlídač pokojů
Dillí Mapa Mapa hotelů Dillí

DillíDillí

Související témata

Největší města v Indii, Satelitní mapa Indie, Autopůjčovny v Dillí, Satelitní mapa Dillí, Dillí - počasí, Dillí: Fotografie

Doporučené hotely Dillí


Zobrazit všechny »


Dillí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dillí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Dillí, Plánovač výletů, Dillí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
New Delhi Rail StationVlaková nádraží0.7km
Jantar MantarPamátníky1km
Sacred Heart CathedralKatedrály2km
Shakti SthalaPamátníky2km
Shankar's International Dolls MuseumMuzea2km
Supreme Court of India MuseumMuzea2km
Shantin VanPamátníky3km
Red FortPevnosti2km
Karol Bagh Shopping MarketShopping3km
Lal QilaPevnosti3km
Talkatora StadiumStadiony3km
Salimgarh FortPevnosti3km
India GatePamátníky3km
National MuseumMuzea3km
Dhyan Chand National StadiumStadiony3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:20:22


Informace a fakta

GPS: 28.6379, 77.2232
Nadmořská výška: 214 m
Rok založení města: -3500
Je to hlavní město?: Ano
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:18:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: metro, mezinárodní letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: UNESCO, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Dillí: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 9:11:21
Dillí je hlavní a třetí největší město Indie . Město leží na řece Jamuna a je to vstupní brána do Indie . Dillí má několik památek, které byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. V současnosti město obývá zhruba 16 753 000 lidí.

Pohledy do historie

Na území dnešního Dillí byla před 3000 lety založena osada, která se mohla nazývat Indreprastha, jak někteří věří na základě legendárního eposu Mahábhárata. Postupně bylo kolem osady založeno osm měst, z nichž vzniklo dnešní Dillí. V současnosti tvoří město dvě zcela odlišné části - Staré a Nové Dillí. Staré Dillí bylo hlavním městem muslimské Indie v období od 12. do 19. století. Naopak Nové Dillí založili Britové počátkem 19. století a roku 1911 se Nové Dillí stalo hlavním městem Britské kolonie.

Staré Dillí

Staré Dillí je tvořeno klikatými uličkami a obehnáno hradbami. Ve středu stojí Červená pevnost, postavená v roce 1636 až 1658. Pevnost byla vybudovaná z červeného pískovce a odtud plyne její název. V areálu pevnosti jsou krásné zahrady a najdete tam také muzeum. Červená pevnost byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Poblíž pevnosti stojí největší muslimská mešita v Indii, mešita Jami Masjid. Má tři kopule a dva minarety. Další zajímavé místo ve Starém Dillí je Chandni Chowk (Stříbrný trh) , který byl založen v roce 1648 a dodnes funguje. Zajímavý je také 73 m vysoký minaret Qutab Minar, což je nejvyšší minaret na světě. V sousedství minaretu stojí nejstarší indická mešita Quwwat-ul-Islam (Moc islámu) . Na nádvoří mešity najdete slavný 7 m vysoký Železný sloup, který byl vztyčen pravděpodobně v letech 375 až 413. Sloup je z čistého železa a dosud není rezavý. Ve městě najdete také krásné zahrady Lodi Garden, ve kterých jsou hrobky indických panovníků. Nejvýznamnější jsou Safdariangova hrobka z roku 1753 až 1754, hrobka Nizam-ud-din-Chishtiho a Humajánova hrobka. V Humajánově hrobce je pochován druhý mughalský císař Humájún a nechala ji postavit v 16. století manželka císaře. Hrobka byla zapsána na seznam UNESCO. K zajímavým místům Starého Dillí patří také zřícenina opevněného města Tughlakábád a astronomická observatoř mahárádži Džai Singhy.

Nové Dillí

Osu Nového Dillí tvoří třída Rajpath (Královská cesta) . Na konci této ulice stojí Brána Indie, což je 42 m vysoký kamenný oblouk. Na zdech brány jsou jména indických vojáků, kteří padli v I. světové a v afgánské válce. Na druhém konci ulice je sídlo prezidenta - palác Rashtrapati Bhavan. Na palác navazuje krásná zahrada, která je přístupná veřejnosti, avšak pouze v únoru. Další zajímavá budova na Královské cestě je sídlo parlamentu. Je to kruhová budova, jejíž průměr je 171 m. Středem Nového Dillí je náměstí Connaught Place, obklopené mrakodrapy. Vyhledávaným místem města je místní ZOO s bílými tygry. Nejzajímavější stavba moderní architektury v Dillí je Dům uctívání Boha Bahá´í, nazývaný také Lotosový květ, což je nádherný chrám ve tvaru obřího lotosového květu, který obklopují vodní nádrže.

Města a obce v okolí

Dillí (0km)Ghaziabad (19km)Gurgaon (27km)Greater Noida (34km)Faridabad (28km)