TIXIK.cz » Města » Francie » Burgundsko » Dijon

Dijon - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dijon: Hlídač pokojů
Dijon Mapa Mapa hotelů Dijon

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Dijonu, Tipy na výlety poblíž Dijonu, Penziony v Dijonu, Luxusní ubytování v Dijonu, Levné ubytování v Dijonu, Autopůjčovny v Dijonu, Dijon - počasí, Dijon: Fotografie

Doporučené hotely Dijon


Zobrazit všechny »Dijon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dijon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Dijonu, Plánovač výletů, Dijon a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Palác vévodů v DijonuArchitektura0km
Monument à la République Fraternelle des PeuplesPamátníky0.1km
Eglise ReforméeNáboženství0.6km
Eglise Evangélique BaptisteNáboženství0.5km
Fontaine du BareuzaiFontány0.7km
Du Bareuzai FountainFontány0.7km
Palác of the Dukes of BurgundyHrady a zámky0.6km
Muzeum výtvarných uměníMuzea0.6km
Statue François RudePamátníky0.9km
Liberation SquareNáměstí0.7km
Ours PomponPamátníky0.9km
Magnin MuseumMuzea0.7km
Darcy SquareNáměstí0.9km
Katedrála Dijon1km
Z'uber PizzaPamátníky0.9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:33:46, WWW stránky:

Dijon je město na východě Francie . Nachází se v departmentu Côte-d'Or asi 300 km jižně od Paříže . Žije zde přes 150 tisíc obyvatel. Dijon je ve světě známý výrobou vynikající hořčice. Město je zajímavé také původní architekturou, především svými dřevěnými domy, díky nimž je chráněnou památkovou rezervací.

Historie

Osídlení zdejší oblasti proběhlo pravděpodobně již v neolitu, ale první písemné zmínky o osadě pocházejí až z období Říše římské. Osada Dijon stála na křižovatce obchodních cest a rychle se rozvíjela. V 11. století už byl Dijon hlavním městem Burgundska. V roce 1137 bylo město kompletně zničeno požárem a muselo být přebudováno. Největšího rozmachu dosáhlo středověké město Dijon za vlády rodu Valois ve 14. a 15. století. Války ve 20. století se města příliš nedotkly, takže si zachovalo většinu svých historických budov.

Historické památky

Jednou z nejvýznamnějších památek města Dijon patří Vévodský palác ze 14. století, který byl historickým sídlem burgundských vévodů. Najdete ho na Place de la Libération a dnes slouží jako radnice. Hned za palácem můžete navštívit známé Muzeum krásných umění, Musée des Beaux-Arts, kde najdete stálou výstavu obrazů od známých mistrů jako P.-P. Rubens, F. Manet nebo Véronèse. Nejznámější církevní stavby jsou gotická katedrála St. Benigne z 12. století, pod kterou se nacházejí zbytky původní románské rotundy, a kostel Notre-Dame de Dijon ze 13. století, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Velmi zajímavý je i kostel St. Michel, postavený v době renesance z bílého burgundského kamene. Za návštěvu stojí i vítězný oblouk, Porte Guillaume, na náměstí Darcy. Milovníci nakupování by měli navštívit i budovu místních trhů z 19. století, Les Halles de Dijon.

Festivaly a kultura

Každým rokem na začátku září se koná ve městě Dijon vinobraní, kterého se účastní různé folklorní soubory z celé Evropy . Každé tři roky pořádá Dijon také mezinárodní výstavu květin, Florissimo, na kterou se sjíždějí turisté z celého světa. Ve městě se také pořádá jazzový festival a pravidelné multižánrové koncerty.

Sport

V severozápadní části města se nachází závodní dráha Dijon-Prenois, která je místem mnoha motoristických událostí. V minulosti se zde jezdila i Grand Prix Francie vozů Formule 1. Ve městě je nově postavená horolezecká hala, Cime Altitude 245, kterou najdete ve sportovním středisku Epirey. V roce 2010 byl ve městě Dijon otevřen i olympijský plavecký stadion.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 47.3272, 5.0439
Počet obyvatel: 200 000
Nejbližší letiště: Letiště Dijon-Bourgogne
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:24:19

Dijon: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47027.5.2009 13:08:34
V Dijonu stojí již dlouho dvě továrny na tuto hořčici. Bohužel to ale vypadá, že budou brzo zrušeny a výroba se má přesunout do Česka a Polska..ale zatím není nic potvrzeno, ale nedávno jsem to četl.
 27.5.2009 12:31:45
Člověk si často nevybaví názvy, které běžně používá a jsou už zažité. Nikdy by mne nenapadlo, že zrovna Dijonská hořčice má také spojení s městem Dijon. Díky za tip!

Města a obce v okolí

DijonTalant (3.1km)Saint-Apollinaire (3.5km)Chenôve (4.9km)Longvic (4.9km)Marsannay-la-Côte (8km)Perrigny-lès-Dijon (7km)Saulon-la-Rue (12km)Gevrey-Chambertin (13km)

Webmap: 1 2 3