TIXIK.cz » Města » Vietnam » Dien Bien Phu

Dien Bien Phu, Vietnam - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dien Bien Phu: Hlídač pokojů
Dien Bien Phu Mapa Mapa hotelů Dien Bien Phu

Dien Bien PhuDien Bien Phu

Související témata

Dien Bien Phu - satelitní mapa, Dien Bien Phu: Fotografie

Doporučené hotely Dien Bien Phu


Zobrazit všechny »


Dien Bien Phu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dien Bien Phu Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dien Bien Phu a doprava
Letiště Dien Bien PhuLetiště2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:06:59, Nadmořská výška: 493m, Telefon: +84 230 3825 103

Dien Bien Phu je hlavní město vietnamské provincie Dien Bien na severu této nádherné země. V Dien Bien dosáhl v roce 1954 vietnamský národ největšího vítězství v moderní historii své země, a rozhodl tak o odchodu Francouzů z Vietnamu . Dnes toto město, které se začalo po ukončení konfliktu rychle rozvíjet, navštěvují místní poutníci a turisté.

Historie aneb konec nadvlády

Dien Bien Phu bývá někdy nazýváno také Muong Than. Název pochází z thajského jazyka a znamená doslova „Slunečné město“. Název pramení z dávné thajské legendy o bohyni matce, která založila lidský rod. V 8. století n. l. bylo město centrem oblasti Muong Thanh, v níž převažovalo etnikum Tai (nezaměňovat s etnikem Thay) . Podle legendy bylo Dien Bien Phu první osadou, do níž se lidé Tai, vedeni vůdcem Khun Boromem, začali stěhovat z čínského Jünnanu zhruba v době království Nanzhao. Dien Bien pojmenoval v roce 1841 král Thiệu Trị, přičemž Dien znamená „pevný“ a Bien značí hranici. I toto město bylo ve 20. století zasaženo tzv. vietnamskou válkou. Ke konci roku 1953 se francouzský parašutistům otevřely padáky přímo nad odlehlým údolím Dien Bien. Chtěli vietnamce odříznout od zásobovacích tras, a vyhnat z údolí všechny partyzány. Na francouzské mužstvo o počtu 16 000 hlav odpověděl generál Vo Nguyen Giap vysláním 55 000 vojáků. Dne 6. května 1954 zahájil Giap masivní útok, během kterého se mu v 55 dnech podařilo Francouze porazit, a posílit tak vietnamskou pozici na mírových jednáních v Ženevě .

Hrdinské a hrdé město

Prohlídku města můžete začít v Muzeu Dien Bien Phu, které leží asi kilometr od hlavní městské křižovatky. V jednom z pavilonů jsou vystaveny například zbraně, které užívali Giapovy jednotky. Na druhé straně ulice se táhnou řady neoznačených hrobů, zaplňující několik hřbitovů pro 10 000 padlých Vietnamců . Bílá žulová brána s věžičkou zvonice je připomínkou trojitých bran vietnamské císařské minulosti.

Doprava

Dien Bien Phu je spojeno silnicí číslo 12 s městem Muong Lay. Od Hanoie je město vzdáleno 474 km, a dostanete se k němu po silnici 279. Nejlepším způsobem, jak Bien Dien Phu navštívit, však bude přímá letecká linka z Hanoie do tohoto zajímavého města u hranic s Laosem . Letiště Dien Bien Phu má IATA kód DIN.

Ubytování

Výborné ubytování můžete sehnat na ulici Him Lam přímo v Dien Bien Phu v hotelu Muong Thanh. Hotel stojí blízko centra města a je velmi příjemnou volbou při výběru ubytování. Dobrou volbou by byl také hotel přímo v srdci hrdinského města, Dien Bien Phu, Ha Noi Hotel.


Informace a fakta

GPS: 21.4057, 103.0293
Nadmořská výška: 493 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:55

Dien Bien Phu: Recenze

Dien Bien Phu prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Diện Biên Phủ (2.6km)