TIXIK.cz » Města » Diano Marina

Ubytování Diano Marina, hotely Diano Marina

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Diano Marina: Hlídač pokojů
Diano Marina Mapa Mapa hotelů Diano Marina

Diano MarinaDiano Marina

Související témata

Luxusní ubytování v Diano Marině, Apartmány v Diano Marině, Satelitní mapa Diana Mariny, Diano Marina: Fotografie

Doporučené hotely Diano Marina


Zobrazit všechny »


Diano Marina: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Diano Marina Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Diano Marina a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:07:01, WWW stránky:

Diano Marina je přímořské letovisko nacházející se na severu Itálie . Leží na pobřeží Ligurského moře v provincii Liguria asi 5 km severovýchodně od městečka Imperia a 90 km jihozápadně od města Janov (Genova) . Diano Marina v současnosti obývá cca 6000 obyvatel. Městečko má velmi dobré spojení se všemi okolními velkoměsty (Janov , Milán , Turín , Monaco ) , neboť několik kilometrů na sever od něj vede dálnice.

Od písečných pláží až po vrcholky Apenin

Diano Marina leží v malé zátoce (Golgo Dianese) , což je obzvláště krásný kout severoitalského pobřeží. Městečko a okolní vesnička vytvářejí malé údolíčko táhnoucí se několik kilometrů do pevniny. Toto údolí je obklopené vrcholky Apenin, jež dotvářejí malebnou atmosféru této rekreační oblasti, která je též nazývána Riviera dei Foiri. Diano Marina je nejvíce známé díky svým krásným plážím a teplým vodám azurově modrého Ligurského moře. Dobrý vstup do vody a písečné pláže ocení zejména rodiny s dětmi. Dobré zázemí pro odpočinek, sportování i zábavu pak přitahuje i ostatní věkové skupiny. Vrcholky kopců v okolí Diano Marina přímo vybízejí k nějakému dobrodružnému výstupu, odměnou vám bude neopakovatelný výhled na celou oblast.

Sport, zábava, kultura

Diano Marina má velmi dobré podmínky pro sportování. Moře je vhodné pro vodní sporty, zejména jachting a surfing. Za příhodných podmínek vlny dosahují až 2 m. Oblíbené je také vodní lyžování, potápění a výlety na lodi. Velké písečné pláže jsou dobrým místem jak pro odpočinek a opalování, tak pro plážový volejbal nebo fotbal. Celé údolí Diano Marina je protkané stezkami, které jsou vhodné pro pěší turistiku i pro vyjížďky na kole. Okolní vápencové kopce jsou vděčným cílem celodenních výletů. Některé jsou však dostupné jen pro zdatné horolezce. Diano Marina je rovněž místem mnoha zábavních podniků. V noci ožívají četné bary, hospůdky a restaurace. Pro milovníky tance jsou zde připraveny taneční kluby nebo diskotéky. Chcete-li zažít spíše klidnější večer, můžete si vyjít na procházku po nábřežní ulici, jež spojuje Diano Marina s okolními vesnicemi. V městečku se také každoročně konají různé koncerty a festivaly. Nejvyhlášenějším je festival Infiorata del Corpus Domini, který se pravidelně koná v červnu.

Historie a památky

Historie městečka Diano Marina sahá až do dob starověkého Říma. Tehdy prosperující vesnička se živila pěstováním oliv a postupně se z ní stával rušný přístav. Z těchto dob se bohužel zachovalo velmi málo památek, neboť ve středověku bylo Diano Marina několikrát vypleněno piráty. I přesto se mohou návštěvníci pokochat několika starými kostelíky a pěkným historicky laděným centrem. I přes bouřlivé časy dob minulých si kostely zachovaly svůj původní ráz a pyšní se bohatou výzdobou, většinou z období baroka a renesance.

Plusy

blízko k moři
dobrá občanská vybavenost
blízko k dálnici
pobyty u moře
blízko do větších měst
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Aktivity

potápění
rybaření
vodní lyžování

Služby

kemp
půjčovna aut
radnice


Informace a fakta

GPS: 43.9103, 8.0793
Nadmořská výška: 8 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:40

Diano Marina: Recenze

Diano Marina prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Diano Marina (0km)San Bartolomeo al Mare (2.3km)Imperia (5km)Laigueglia (10km)San Lorenzo al Mare (11km)Costarainera (13km)Borgomaro (13km)Alassio (12km)Castellaro (18km)