TIXIK.cz » Portugalsko » Évora » Dianin chrám

Dianin chrám - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dianin chrám: Hlídač pokojů
Dianin chrám Mapa Mapa hotelů Dianin chrám

Dianin chrámDianin chrám

Související témata

Dianin chrám: Fotografie

Doporučené hotely Dianin chrám


Zobrazit všechny »


Dianin chrám: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dianin chrám Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dianin chrám a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Albufeira de Penedo Gordo64km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Chrámy, Aktuální čas: 14:43:42, Nadmořská výška: 309m, Adresa: Largo do Conde de Vila Flor, 7000 Evora, Portugalskoskosko

Dianin chrám je starověký antický palác v Portugalsku . Nachází se v srdci města Évora , jehož historické centrum je společně s Dianiným chrámem zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

O chrámu

Dianin chrám byl postaven Římany pravděpodobně v 1. století n. l. Původně však nesloužil Dianě, nýbrž císaři Augustovi, který byl lidmi zbožšťován. Legenda o tom, že chrám byl zasvěcen římské bohyni lovu - Dianě, pochází až ze 17. století. Po úpadku římské říše sloužil Dianin chrám jako divadlo, zbrojnice, řeznictví a v období inkvizice dokonce jako popraviště. V současné době zbývají na místě kdysi mohutného chrámu jeho základy a 14 korintských sloupů, které přežily nápor času. V jinak středověkém centru Évory vytváří Dianin chrám impozantní dojem a poukazuje na slavné časy města i před jeho středověkým rozkvětem. Dianin chrám patří mezi nejstarší architektonické památky v Portugalsku a nejzachovalejší antické stavby na světě.


Informace a fakta

GPS: 38.5727, -7.9074
Nadmořská výška: 309 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:25:41

Dianin chrám: Recenze

Dianin chrám prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Azaruja (18km)Arraiolos (18km)Montemor-o-Novo (28km)Redondo (32km)Alcáçovas (29km)Reguengos de Monsaraz (37km)Vimieiro (29km)Portel (34km)Estremoz (41km)

Webmap: 1 2 3