TIXIK.cz » Města » Dětenice

Dětenice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dětenice: Hlídač pokojů
Dětenice Mapa Mapa hotelů Dětenice

DěteniceDětenice

Související témata

Dětenice: Fotografie

Doporučené hotely Dětenice


Zobrazit všechny »


Dětenice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dětenice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dětenice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:08:54, Adresa: Dětenice 1, Dětenice, Česká republika, Telefon: +420 493 596 132, WWW stránky:

Dětenice se nachází v okrese Jičín , v Královéhradeckém kraji , severovýchodně od Prahy , hlavního města České republiky . Dětenice patří k oblíbeným turistickým cílům.

O obci

Dětenice je obec s dlouhou historií. První písemné zmínky o ní pochází již z jedenáctého století. Obec má tři historické části - Dětenice, Osenice a Brodek. Dětenice si oblíbili také čeští chalupáři. V turistické sezoně je zde opravdu rušno.

Původ názvu

Podle pověsti Dětenice vznikly v místě, kudy projížděl kníže Břetislav I. s družinou. Našel zde dvě malé, opuštěné děti. Břetislavovi se jich zželelo a zanechal zde několik svých lidí, aby se o ně postarali. Jako odměnu svým družiníkům věnoval zdejší krajinu. Podle nalezených dětí byla prý zdejší osada pojmenována Dětenice (dříve Detinice) . Odborníci jsou však názoru, že název Dětenice je odvozen od Dětena, starého jména slovanského kmene Charvátů, kteří oblast Dětenic v minulosti obývali.

Kam v Dětenicích

V Dětenicích se nachází krásný barokní zámek . Místní část Osenice zase láká na stálou výstavu Foerstrova rodu v budově bývalé Národní školy J.B.Foerstra. Na školní zahradě byl zřízen letní amfiteátr, kde se každoročně koná mezinárodní festival „Foerstrovy Osenice“. Brodek zase přitahuje milovníky přírody - nachází se zde totiž významná ornitologická oblast s výskytem vzácných druhů, např. jeřába popelavého nebo dravce jménem moták pochop.

Středověká krčma

V zámeckém areálu se nachází pivovar, a také středověká krčma. Ta je mezi českými turisty opravdu proslulá. Příliš věrohodné středověké jídlo od ní nečekejte - pochutnat si můžete na bramborách i kafíčku. Ovšem autentičnost prostředí už je vyšperkována téměř k dokonalosti. Od osvětlení (svítí se zde pouze svíčkami) , přes nevybíravou mluvu a drzé vtípky obsluhy, až k suchým záchodům, na které vás následně může poslat. Jí se zde většinou rukama, ale příbory si vyžádat můžete. Dětenická krčma nadchne děti i dospělé, jen je třeba obrnit nervy a brát obsluhu s nadhledem a úsměvem na rtech. Pokud se vám středověkem protknuté prostředí zalíbilo, můžete se dokonce ubytovat v místním středověkém hotelu.


Informace a fakta

GPS: 50.3681, 15.1705
Nadmořská výška: 225 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 21:26:32

Dětenice: Recenze

Dětenice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dětenice (0.1km)Mcely (11km)Ostružno (12km)Sobotka (11km)Loučeň (14km)Dobšín (13km)Jičín (16km)Kosmonosy (19km)Mladá Boleslav (20km)

Webmap: 1 2 3