TIXIK.cz » Města » Velká Británie » Severní Irsko » Derry

Derry - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Derry: Hlídač pokojů
Derry Mapa Mapa hotelů Derry

Související témata

Satelitní mapa Derry, Derry: Fotografie

Doporučené hotely Derry


Zobrazit všechny »Derry: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Derry Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Derry a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Free Derry CornerPamátníky0.1km
St Augustine's ChurchNáboženství0.2km
St. Augustins Parish HallNáboženství0.2km
Apprentice Boy's Memorial HallMuzea0.2km
Hunger Strike MemorialPamátníky0.2km
Church of IrelandNáboženství0.2km
Katedrála sv. KolumbyKatedrály0.2km
Museum of Free DerryMuzea0.3km
Diamond War MemorialPamátníky0.3km
Museum of Free Derry and Bloody Sunday MemorialPamátníky0.3km
Bloody Sunday MemorialPamátníky0.3km
St. Columbas FriaryNáboženství0.3km
Long Tower ChurchNáboženství0.3km
The Peoples GalleryGalerie0.4km
Tower MuseumMuzea0.5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:21:59, WWW stránky:

Derry známé také jako Londonderry je významné město ve Velké Británii . Nachází se v Severním Irsku, na západním břehu řeky Foyle. V současnosti zde žije cca 85 000 obyvatel. Derry je jinak druhé největší město Severního Irska a čtvrté největší město v celém Irsku. V roce 2013 bude město hlavním kulturním centrem celé Velké Británie.

Doprava

Derry je dostupné nejlépe lodí a letecky. Dostat se sem dá ale i autem, autobusem či vlakem. Lodí či trajektem se sem dostanete z různých částí Anglie. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít místní mezinárodní letiště City of Derry Airport (Londonderry-Eglinton Airport) , odkud létají letadla např. do Londýna , Manchesteru , Dublinu, Liverpoolu , Edinburghu , Mallorcu, do Barcelony ve Španělsku či Varny v Bulharsku . Vlakem se sem dá dostat např. z Dublinu, ale i dalších irských měst. Derry je jinak napojena na rychlostní silnice A2, A5 a A6. Po městě se pak dá pohybovat pomocí autobusových linek.

Protesty a násilnosti v Derry

Město Derry bude jak již bylo zmíněno v roce 2013 hlavním kulturním centrem celé Velké Británie. Pro město a zdejší region to znamená, že v blízké budoucnosti zde bude existovat široká nabídka kulturních aktivit, což pomůže rychlému rozvoji cestovního ruchu. Konečně se tak snad zase možná o něco uklidní zdejší pravidelné nepokoje. Derry je totiž známé spíše jako protestantské město, kde jsou stále nějáké nepokoje. V roce 1972 zde totiž postříleli policisté 13 demonstrantů, kteří bojovali za občanská práva. Tato událost je nazvaná jako “Krvavá neděle“. V roce 1998 se tu znovu odehrálo divoké násilí. A nepokoje tu přetrvávají. Před necelým měsícem tu bylo zraněno více než 80 policistů. To neznamená ale, že by se tu turista měl bát. Pokud se vyhnete případným demonstracím, nic se vám stát nemůže.

Historické památky

Derry je jedním z mála takto velkých měst v Evropě, které nemá porušen systém hradeb . Ty dosahují výšky osmi metrů a v některých místech jsou až devět metrů silné. Dokončeny byly v roce 1618 a měly chránit nové kupecké město před gaelskými vůdci z Donegalu. A to se podařilo. Nikdy se je totiž nepodařilo prolomit. Hned u starých hradeb, za bránou Butcher's Gate, se rozkládá katolická čtvrť Bogside, která je slavná díky nástěnné malbě hlásající: "Nyní vcházíte do svobodného derry". Mezi další významné památky ve městě patří Katedrála sv. Kolumby , která byla vystavěna v letech 1627 - 1633 v kolonizačním gotickém slohu. Zajímavostí je, že šlo o první katedrálu založenou po reformaci na britských ostrovech. Za shlédnutí stojí i neogotický cechovní dům Guildhall. Nejvýznamnějším muzeem ve městě Derry je Tower Museum , které sídlí ve věži O'Doherty Toner a prostřednictvím multimediálních expozic seznamuje návštěvníky s minulostí města od jeho zrodu po poslední "nepokoje".

Turistické služby a zábava

Derry samozřejmě také nabízí širokou nabídku ubytování, bary, puby, kavárny, restaurace, noční kluby i diskotéky. Nejlepší puby najdete v ulici Waterloo. Kluby a diskotéky pak jsou hlavně v ulici Strand. Derry hostí také řadu oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří největší halloweenský karneval v celé Irsku, Banks of the Foyle Hallowe’en Carnival. Dále je to Big Tickle Comedy Festival, Jazz And Big Band Festival a největší filmový festival v celém Severním Irsku Foyle Film Festival. Mladými je pak vyhledávaný festival elektronické hudby Celtronic.

Historie

Oblast dnešního města Derry byla osídlena již ve starověku. V roce 546 tady u řeky Foyle byl založen klášter svatého Kolumba. Doire neboli "dubový ráj", jak jej světec nazval, bylo později poangličtěno na Derry. V roce 1613 bylo území zahrnuto do kolonizačního plánu, který připravily londýnské cechy. Díky tomu město obdrželo předponu London. I když většina lidí městu dodnes říká Derry.


Informace a fakta

GPS: 54.9948, -7.3267
Nejbližší letiště: Letiště City of Derry, 15 km
Nejbližší hranice: Irsko, 4,3 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 12:48:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.derrycity.gov.uk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, banka, bar, prodejna kol, knihkupectví, půjčovna aut, autoopravna, kostel, budova soudu, zubař, doktor, supermarket, prádelna, právnické služby, radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Derry: Recenze

Derry prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ballykelly (20km)Limavady (25km)Dungiven (27km)Omagh (44km)

Webmap: 1 2 3