TIXIK.cz » Města » Denia

Ubytování Denia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Denia: Hlídač pokojů
Denia Mapa Mapa hotelů Denia

DeniaDenia

Související témata

Satelitní mapa Denii, Penziony v Denii, Luxusní ubytování v Denii, Apartmány v Denii, Levné ubytování v Denii, Autopůjčovny v Denii, Denia: Fotografie

Doporučené hotely Denia


Zobrazit všechny »


Denia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Denia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Denia a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:09:30

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
levno
krásné pláže
dobrá dostupnost
blízko k moři
okolní příroda
pobyty u moře

Proti

nesnesitelné letní teploty
přetížená doprava
výskyt podvůdků na turisty
daleko od letiště
v létě moc vlhko

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
příroda
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní


Informace a fakta

GPS: 38.8378, 0.1157
Nadmořská výška: 5 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:36

Denia: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242011-08-24 10:15:23
Denia je město nacházející se ve Španělsku . Leží ve východní části země v provincii Alicante na Costa Blanca nedaleko od letoviska Xabia. Historie osídlení tohoto území sahá až do prehistorického období. V 1. století před naším letopočtem tu byla námořní základna Quintus Sertoriuse. Mezi lety 636 – 696 zde sídlil biskup. Později se Denia stala hlavním městem království Taifa. Od roku 1244 bylo město Denia v úpadku. V roce 1803 získala Denia roli významného obchodního přístavu. Dominantou města je hrad z 11. – 12. století. Hrad stojí na skalnatém útesu odkud je výhled na město Denia . Můžete zde navštívit dvě muzea, archeologické a etnografické. Denia nabízí přibližně 20 km písečných pláží, kde můžete relaxovat. Z vodních sportů je zde nejoblíbenější šnorchlování, windsurfing, vodní lyžování a plachtění. Nedaleko od města jsou zátoky vhodné pro potápění a rybaření. Díky horám v okolí nabízí destinace Denia možnosti horolezectví, cyklistiky či jízdy na koních. V centru města je mnoho obchůdků, butiků a restaurací, kde můžete ochutnat místí paellu, tapas nebo ryby na nejrůznější způsoby. V současnosti žije ve městě Denia přibližně 43000 obyvatel.
 Aura: 50Recenze: 72009-01-15 12:20:38
1996 - dovolená s kolegyní z práce byla bezva. Bydlely jsme v hotelovém komplexu Las Ramblas pár metrů od moře přes silnice. Ale to vůbec nevadilo, protože ten rok díky silným děštům byla pláž stržená a špinavá. Užívaly jsme si proto u bazénu a ob den jsme jezdily na výlety. Super byl výlet na jeppech do hor.

Města a obce v okolí

DeniaOndara (9km)els Poblets (9km)Xàbia (7km)Pedreguer (9km)Beniarbeig (10km)Gata de Gorgos (8km)Benidoleig (14km)Teulada (12km)

Webmap: 1 2 3