TIXIK.cz » Města » Demre

Ubytování Demre, hotely Demre

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Demre: Hlídač pokojů
Demre Mapa Mapa hotelů Demre

Související témata

Satelitní mapa Demre, Demre: Fotografie

Doporučené hotely Demre


Zobrazit všechny »Demre: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Demre Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Demre a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:36:14

Demre je významné historické město v Turecku . Nachází se v provincii Antalya , na pobřeží Středozemního moře, cca 40 km od malého, ale velmi půvabného letoviska Kas . V současné době žije ve městě přibližně 16 000 obyvatel. Demre láká návštěvníky na své skalní hrobky a krásné pláže. Narodil se zde sv. Mikuláš.

Svatý Mikuláš

Městečko Demre získalo svoji slávu, protože je rodištěm sv. Mikuláše. Ten proslul svou zbožností a šlechetností. Svatý Mikuláš byl i v Demre pochován někdy kolem roku 350 n.l. V 6. století zde byl postaven byzantský kostel sv. Mikuláše, z kterého se poté stalo významné poutní místo.

O městě a turistických zajímavostech

Historie dnešního městečka sahá do starověku. V minulosti šlo o jedno z nejvýznamnějších měst v antické Lýcii. Později bylo sídlem biskupů a hlavním městem provincie Lykie. Nejvyhledávanějším turistickým cílem je zmíněný byzantský kostel sv. Mikuláše, ve kterém se nacházejí impregnované kosti tohoto světce. Dále pak římské divadlo a dvě skalní stěny, ve kterých jsou vytesány úžasné hrobky. V Demre je i muzeum věnované historii města. Zajímavé jsou sochy sv. Mikuláše umístěné ve městě. Stojí tu jak jeho historické vyobrazení, tak i moderní vyobrazení jak ho známe dnes, oblečeného do červeného obleku s dlouhými bílými vousy.

Pláže

Demre nabízí také krásné pláže. Vydat se odtud můžete např. lodí na pláže Kekova, Simena, Ucagiz, Patara či Kaputas. Díky tomu si můžete vyzkoušet různé vodní a plážové sporty. Moře je tu jinak nádherně čisté.

Turistické služby

Demre nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . V městečku se nacházejí také různé obchody, řeznictví, pekařství, pošta, banka, restaurace a bary.

Doprava

Demre je nejlépe dostupné autem, lodí nebo autobusem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve 145 km vzdálené Antalyi , z které sem jezdí i autobus. Další nejbližší letiště se nachází v Dalamanu . Autem se sem dostanete po silnici č. D400.

Plusy

klid
mírné klima

Služby

bankomat


Informace a fakta

GPS: 36.2475, 29.9867
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 10:43:09

Demre: Recenze

Demre prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

DemreFinike (16km)Kas (32km)Beycik (48km)

Webmap: 1 2 3