TIXIK.cz » Demänovská ledová jeskyně

Demänovská ledová jeskyně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Demänovská ledová jeskyně: Hlídač pokojů
Demänovská ledová jeskyně Mapa Mapa hotelů Demänovská ledová jeskyně

Demänovská ledová jeskyněDemänovská ledová jeskyně

Související témata

Demänovská ledová jeskyně: Fotografie

Doporučené hotely Demänovská ledová jeskyně


Zobrazit všechny »


Demänovská ledová jeskyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Demänovská ledová jeskyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Demänovská ledová jeskyně a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 17:08:55, Nadmořská výška: 755m, Adresa: Demänovská Dolina-Liptovský Mikuláš, Slovenská republika, Telefon: +421 44/554 81 70

Demänovská ledová jeskyně se nachází na Slovensku . Leží v Demänovské dolině , v Nízkých Tatrách , 9 km jižně od Liptovského Mikuláše . Je zároveň součástí Národního parku Nízké Tatry.

Základní údaje

Demänovská ledová jeskyně byla poprvé zmíněna v roce 1299, ale mapa jeskyně byla zveřejněna až roku 1723. Demänovská ledová jeskyně se rozkládá v prostorných chodbách a dómech, které jsou rozložené do třech úrovní. Vznik ledových stalagmitů a stalagnátů je umožněn díky vertikálnímu tvaru vstupní části jeskyně, která brání průniku teplého vzduchu v létě. Demänovská ledová jeskyně je dlouhá 1665 m, ale zpřístupněných je pouze 650 m. Vstup do jeskyně je nad Kamennou chatou ve výši 740 m. n. m. Vstup je úzkou puklinovou chodbou do nejnižšího poschodí, které leží o 40 m níže, než jsou trvale zaledněné prostory.

Praktické informace

Prohlídková trasa trvá zhruba 45 min a prochází přes mohutné říční chodby do jeskyních prostor a do zaledněných prostor jeskyně. Průměrná teplota v jeskyni je mezi 0,4° - 3°C. Cena vstupného je pro dospělé 7 EUR a pro děti 3,50 EUR.


Informace a fakta

GPS: 49.0166, 19.5807
Nadmořská výška: 755 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 08:20:22

Demänovská ledová jeskyně: Recenze

Demänovská ledová jeskyně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pavčina Lehota (2.3km)Závažná Poruba (7km)Liptovský Mikuláš (8km)Liptovský Hrádok (11km)Bobrovec (12km)Liptovský Trnovec (12km)Smrečany (12km)Bešeňová (14km)Liptovská Teplá (16km)

Webmap: 1 2 3