TIXIK.cz » Slovensko » Žilinský kraj » Okres Liptovský Mikuláš » Demänovská jeskyně svobody

Demänovská jeskyně svobody - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Demänovská jeskyně svobody: Hlídač pokojů
Demänovská jeskyně svobody Mapa Mapa hotelů Demänovská jeskyně svobody

Demänovská jeskyně svobodyDemänovská jeskyně svobody

Související témata

Demänovská jeskyně svobody: Fotografie

Doporučené hotely Demänovská jeskyně svobody


Zobrazit všechny »


Demänovská jeskyně svobody: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Demänovská jeskyně svobody Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Demänovská jeskyně svobody a doprava, Bankomaty
Chopok6km
Sliačské travertiny14km
Satan39km
Wole Oko39km
Mały Staw Polski41km
Mořské oko42km
Mlynářka43km
Gerlachovský štít44km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 19:58:34, Nadmořská výška: 839m, Adresa: Demänovská Dolina, Slovenská republika, Telefon: +421 44/559 16 73, WWW stránky:

Demänovská jeskyně svobody se řadí mezi nejhezčí jeskyně v Evropě. Vyniká množstvím a pestrostí krápníkové výzdoby všeho druhu. Všechny krápníky jsou živé, ve stadiu růstu a mají vysoký lesk. Demänovská jeskyně svobody se nachází na severní straně pohoří Nízke Tatry ve Slovenské republice.

Doprava a přístup

Přístup autem je k jeskyni z 13 km vzdáleného města Liptovský Mikuláš - směr lyžařské středisko Jasná. Najdete zde i zastávku veřejné dopravy, trasa Demänovská dolina, Jaskyňa slobody . Vchod do jeskyně je z doliny Točište.

Podzemní řeka

Demänovská jeskyně svobody byla objevena v roce 1921 průzkumným ponorem. Jeskyni vytvořil podzemní tok řeky Demänovka. Spolu so sousední Pustou jeskyní má celkovou délku přibližně 9 km. Veřejnosti byla zpřístupněna roku 1924 po vybudování chodníků a osvetlení. Od té doby je Demänovská jeskyně svobody hojně vyhledávána zdejšími i zahraničními turisty. Naleznete zde množství podzemních jezírek, mohutné krápníkové vodopády a mnoho forem stalaktitů a stalagmitů.

Unikátní klimatické podmínky

Teplota v jeskyni je 6-7°C a relativní vlhkost je 95-98%. Proto se Demänovská jeskyně svobody využívá i k ozdravným speleoklimatickým pobytům. Spolu s průvodcem je možné jeskyni navštívit denně mimo pondělí.

Prohlídka a vstupné

Návštěvníci mají na výběr dvě prohlídkové trasy. Delší, přibližně 1,5 hodinová, je dlouhá 2 150 m. Kratší má 1 150 m a trvá jednu hodinu. Fotografování nebo natáčení na kameru je možné jen za příplatek 10 €. Aktuální informace o Demänovskej jaskyni slobody najdete na stránce správy slovenských jeskyní.


Informace a fakta

GPS: 48.9981, 19.5835
Nadmořská výška: 839 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:24:47

Demänovská jeskyně svobody: Recenze

Demänovská jeskyně svobody prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pavčina Lehota (4.2km)Závažná Poruba (8km)Liptovský Hrádok (11km)Liptovský Mikuláš (10km)Bobrovec (14km)Liptovský Trnovec (14km)Smrečany (14km)Bešeňová (16km)Liptovská Teplá (17km)

Webmap: 1 2 3