TIXIK.cz » Česká republika » Královéhradecký kraj » Trutnovsko » Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Dělostřelecká tvrz Stachelberg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dělostřelecká tvrz Stachelberg: Hlídač pokojů
Dělostřelecká tvrz Stachelberg Mapa Mapa hotelů Dělostřelecká tvrz Stachelberg

Související témata

Dělostřelecká tvrz Stachelberg: Fotografie

Doporučené hotely Dělostřelecká tvrz Stachelberg


Zobrazit všechny »Dělostřelecká tvrz Stachelberg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dělostřelecká tvrz Stachelberg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dělostřelecká tvrz Stachelberg a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Teplicko-adršpašské skály15km
Miłków23km
Šmídova vyhlídka27km
Vrbatova bouda29km
Vrbatovo návrší29km
Jezioro Sosnówka26km
Harrachovy kameny30km
Ambrožova vyhlídka30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Vojenství, Aktuální čas: 14:48:12, Nadmořská výška: 631m

Dělostřelecká tvrz Stachelberg měla být po svém dokončení největší dělostřeleckou tvrzí československého pevnostního systému. Nachází se v Česku , v Krkonoších, nedaleko Trutnova , nad obcí Babí. Dělostřelecká tvrz Stachelberg tvořila součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byla rozestavěna v říjnu 1937 jako jedna z největších pevností svého typu na celém světě. Její výstavbu však přerušila mnichovská dohoda a podstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938. Dělostřelecká tvrz Stachelberg měla tvořit 12 objektů, ale na podzemí mělo být napojeno jen 11 objektů, izolovaná dělostřelecká pozorovatelna měla stát kousek stranou tudíž patřila do soustavy tvrze, ale nebyla napojená. Za necelý rok práce se podařilo vylámat podzemní prostory a na povrchu vybetonovat jeden bunkr. Dnes tvoří bývalé staveniště tohoto mohutného vojenského komplexu významnou stavebně-historickou památku o kterou se stará družstvo FORTIS. Ti část objektu zpřístupnili veřejnosti. Díky tomu si tu můžete prohlédnout vojensko-historickou expozici, podzemní pevnosti a vyzbrojený objekt lehkého opevnění. Dělostřelecká tvrz Stachelberg je otevřena od května do září každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně mimo pondělí od 10 do 12 a od 13 do 17 hod. Návštěvu tvrze v jinou dobu je možné objednat na emailu holzknecht@bunkry.cz nebo na telefonu 731 629 531. Podmínkou je skupina větší než 25 osob. Vstupné stojí 60 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti (6-15 let) . K dispozici je tu i občerstvení s posezením. V okolí také vede speciální naučná stezka "Opevněné Trutnovsko“.

Informace a fakta

GPS: 50.6306, 15.9119
Nadmořská výška: 631 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:36:20

Dělostřelecká tvrz Stachelberg: Recenze

Dělostřelecká tvrz Stachelberg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Žacléř (3.7km)Mladé Buky (6km)Svoboda nad Úpou (7km)Horní Maršov (7km)Janské Lázně (9km)Trutnov (8km)Adršpach (14km)Černý Důl (14km)Rudník (14km)

Webmap: 1 2 3