TIXIK.cz » Dělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz Bouda, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Dělostřelecká tvrz Bouda: Hlídač pokojů
Dělostřelecká tvrz Bouda Mapa Mapa hotelů Dělostřelecká tvrz Bouda

Dělostřelecká tvrz BoudaDělostřelecká tvrz Bouda

Související témata

Dělostřelecká tvrz Bouda: Fotografie

Doporučené hotely Dělostřelecká tvrz Bouda


Zobrazit všechny »


Dělostřelecká tvrz Bouda: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Dělostřelecká tvrz Bouda Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Dělostřelecká tvrz Bouda a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 14:33:54, Nadmořská výška: 801m

Dělostřelecká tvrz Bouda je největší muzeum československého opevnění pocházejícího z období před začátkem druhé světové války. Nachází se v blízkosti státní hranice České republiky a Polské republiky, přibližně 6 km západně od města Králíky. Dělostřelecká tvrz Bouda byla součástí pevnostního obranného systému, který se budoval v letech 1935 - 1938. Je nejmenší z 5 dokončených československých tvrzí. Účelem těchto pevností bylo zabránění průniku nepřítele na československé území. Dělostřelecká tvrz Bouda byl velmi odolný objekt, který měl stropy a stěny silné 3,5 metru. Byly vybudovány ze zvlášť odolného železobetonu a dokázaly odolat zásahům dělostřeleckých gránátů ráže 420 milimetrů a všem tehdy známým leteckým pumám. V podzemí pevnosti Dělostřelecká tvrz Bouda je systém chodeb a sálů, které měly být základnou pro 400 vojáků. Objekt obsadila roku 1938 německá vojska bez boje. Důvodem byla tzv. Mnichovská dohoda, v rámci které se zástupci Velké Británie, Francie, Německa a itálie dohodli že se československo musí vzdát svého pohraničí ve prospěch Německa a Polska. Tato dohoda je dodnes odstrašujícím příkladem politiky ústupků (appeasement) a nezastavila nacistickou agresi, která vedla ke druhé světové válce. Dělostřelecká tvrz Bouda v současné expozici nabízí prohlídku objektu, včetně podzemních chodeb a sálů, ukázky výzbroje, výstroje a tehdejší technické prostředky a munici. V současnosti spravuje muzeum Společnost přátel čs. opevnění o. p. s., která se zasloužila o jeho rekonstrukci. Tato nezisková organizace se stará také o dělostřeleckou tvrz Hůrka.

Informace a fakta

GPS: 50.0693, 16.677
Nadmořská výška: 801 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:25:40

Dělostřelecká tvrz Bouda: Recenze

Dělostřelecká tvrz Bouda prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Králíky (6km)Jablonné nad Orlicí (7km)Dolní Morava (11km)Letohrad (13km)Kunvald (14km)Štíty (13km)Hanušovice (18km)Rokytnice v Orlických horách (18km)Lanškroun (18km)

Webmap: 1 2 3