TIXIK.cz » Města » Děčín

Ubytování Děčín, hotely Děčín

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Děčín: Hlídač pokojů
Děčín Mapa Mapa hotelů Děčín

DěčínDěčín

Související témata

Satelitní mapa Děčína, Tipy na výlety poblíž Děčína, Luxusní ubytování v Děčíně, Děčín - počasí, Děčín: Fotografie

Doporučené hotely Děčín


Zobrazit všechny »


Děčín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Děčín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Děčín a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:59:03, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

aktivní dovolenou
poznávání historie
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
železniční


Informace a fakta

GPS: 50.7773, 14.2132
Nadmořská výška: 133 m
Nejbližší hranice: Německo, 8.4 km
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 103 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:01:58

Děčín: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:13:59
Děčín je město na soutoku řek Labe a Ploučnice, na severu České republiky . Rozprostírá se v široké kotlině a je nejníže položeným českým městem. Děčín je významným říčním přístavem a železničním uzlem. V současné době (2011) zde žije kolem 53 000 obyvatel.

Pohled do historie

Město Děčín bylo založeno v 13. století králem Přemyslem Otakarem II. V 15. století bylo sužováno požáry a husitskými válkami. Město se rychle rozvíjelo, protože stálo na důležité obchodní cestě. Období rozvoje pozastavila třicetiletá válka a morové epidemie. Oživení nastalo až na konci 18. století a to po zavedení paroplavby na Labi a železniční dopravy Praha - Děčín - Drážďany .

Památky města Děčín

Mezi nejvýznamnější památky města patří Děčínský zámek stojící na ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice. Zámek sloužil jako vojenská pevnost nebo sídlo šlechtických rodů. K atraktivním turistickým cílům patří Oblastní muzeum Děčín. Má rozsáhlé sbírky archeologických exponátů z výzkumu středověkého Děčína. Dále jsou zde sbírky věnované gotickému sochařství v regionu a ornitologické sbírky. Zajímavou památkou je Staroměstský most z 16. století, který vede přes řeku Ploučnici. Ve městě se nachází mnoho kostelů. Blízko náměstí je barokní kostel sv. Václava a Blažeje, který byl vybudován z kostela ze 14. století. Kostel sv. Kříže, který byl postaven na konci 17. st., se pyšní mnoha nádhernými freskami.

Další turistické cíle

Na levém břehu Labe, naproti Děčínského zámku , se tyčí do výše 160m strmá skála, Pastýřská stěna . Na ní byl postaven zámeček s vyhlídkovou věží, na který se dostanete výtahem. Výhled na Děčín a okolí je úchvatný. V těsné blízkosti zámečku se nachází zoologická zahrada . Okolí Děčína nabízí řadu možností k turistickým a cykloturistickým výletům. Blízko města Děčín se rozprostírá Národní park České Švýcarsko , dále oblast Labských pískovců a Tiské stěny . Blízko se také nachází stolová hora Děčínský Sněžník s rozhlednou. Pro sportovní vyžití slouží plavecký areál , víceúčelová hala, zimní stadion, atletický stadion a další sportoviště.

Akce v Děčíně

Během celého roku se koná v Děčíně mnoho akcí. Mezi nejznámější patří Jet Ski Grand Prix Děčín, což je Mezinárodního mistrovství ČR vodních skútrů. Vyznavači adrenalinu sem míří na Adrenalin Challenge Děčín, který nabízí mnoho možností tohoto druhy zábavy, včetně přelanění Labe z Pastýřské stěny na Děčínský zámek .

Města a obce v okolí

DěčínSrbská Kamenice (11km)Tisá (13km)Hřensko (11km)Mezná (12km)Vysoká Lípa (13km)Česká Kamenice (15km)Žandov (15km)Jetřichovice (15km)

Webmap: 1 2 3