TIXIK.cz » Města » Deauville

Deauville - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Deauville: Hlídač pokojů
Deauville Mapa Mapa hotelů Deauville

Související témata

Luxusní ubytování v Deauville, Apartmány v Deauville, Levné ubytování v Deauville, Satelitní mapa Deauville, Deauville: Fotografie

Doporučené hotely Deauville


Zobrazit všechny »Deauville: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Deauville Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Deauville a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:26:08, WWW stránky:

Deauville je přímořská obec ve Francii . Nachází se na severu země, v Normandii, asi 25 km od Le Havre . V současné době zde žije okolo 5000 obyvatel.

O Deauville

Deauville má přezdívku královna normandských pláží. Má krásnou širokou písečnou pláž, kterou si hlavně oblíbili obyvatelé Paříže . Turistické informační centrum se nachází na Place de la Marie.

Turistické zajímavosti

Nejvyhledávanějším místem v Deauville je zdejší 643 m dlouhá promenáda (Promenade des Planches) . Vede podél místní pláže a kolem chatek, které jsou pojmenovány po slavných Američanech. Nedaleko promenády se nachází krytý 50 m dlouhý olympijský bazén (Piscine Olympique) . Významná je také zdejší dostihová dráha. Díky té je v okolí soustředěno mnoho stájí pro chov dostihových koní.

Zábava

Deauville hostí během roku mnoho oslav a festivalů. Tím nejvyhlášenějším je desetidenní Festival amerického filmu. Ten je údajně mnohem vítanější událostí než známější filmový festival v Cannes. Na většinu filmů se totiž prodávají vstupenky i široké veřejnosti a také zde se objevují některé hollywoodské hvězdy. Tento festival se koná koncem srpna a vrcholí na začátku září. V polovině března hostí Deauville pětidenní Festival asijského filmu.

Turistické služby

Deauville má širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Je tu i dostatek kvalitních stravovacích zařízení. Deauville nabízí také bohatý noční život. Nejvyhlášenějším podnikem je Bar Le Zoo. Pokud máte rádi nakupování, vydejte se do ulice Eugéne Colas.

Historie

První zmínka o Deauville pochází z roku 1060. Svůj rozmach začala obec zažívat v 60. letech 19. století, kdy na zdejší pobřeží několikrát zavítal Napoleon III. Dnes jde o významné turistické středisko.

Doprava

Deauville je dostupné autem, autobusem, vlakem i lodí. Nejbližší letiště (Aéroport de Deauville Saint-Gatien) se nachází jen pár kilometrů východně od města. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Rouenu (Rouen Airport) . Autem se sem dostanete po dálnici E46 (A13) nebo E44 (A29) . Autobusové a vlakové nádraží se nachází hned vedle sebe. Denně sem jezdí autobusy z Caen , Le Havru či Honefleur. Vlaky sem jezdí pravidelně z Rouenu , Caen či Paříže .

Plusy

blízko letiště
pestrá nabídka ubytování
pobyty u moře
i luxusní ubytování
blízko do větších měst

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště

Služby

pekárna
banka
knihkupectví
půjčovna aut
autoopravna
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
nemocnice
prádelna
právnické služby
radnice


Informace a fakta

GPS: 49.357, 0.07
Nadmořská výška: 5 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:24:21

Deauville: Recenze

Deauville prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

DeauvilleBlonville-sur-Mer (3.4km)Bonneville-sur-Touques (4.1km)Englesqueville-en-Auge (6km)Canapville (7km)Villers-sur-Mer (7km)Villerville (7km)Saint-Pierre-Azif (7km)Auberville (9km)

Webmap: 1 2 3