TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Noord-Holland » De Koog

De Koog - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

De Koog: Hlídač pokojů
De Koog Mapa Mapa hotelů De Koog

De KoogDe Koog

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Luxusní ubytování v De Koog, Apartmány v De Koog, Levné ubytování v De Koog, Penziony v De Koog, De Koog: Fotografie

Doporučené hotely De Koog


Zobrazit všechny »


De Koog: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


De Koog Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, De Koog a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
KogerstrandKempy0.5km
Pláž De KoogPláže0.6km
Om de NordKempy0.9km
De ShelterKempy0.9km
EcomareMuzea2km
De KemphaanMlýny3km
Stichting Juttersmuseum TexelMuzea3km
TexelOstrovy3km
Muzeum letectví a vojenské techniky TexelMuzea5km
Agrarisch en WagenmuseumMuzea5km
Letiště TexelLetiště5km
OudheidkamerMuzea5km
Stichting Antonov TexelMuzea8km
Hoge BergVyhlídky7km
Het NoordenMlýny9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:17:18

De Koog je vesnice na ostrově Texel v Nizozemsku. De Koog leží v provincii Severní Holandsko, nachází se asi 17 km severně od města Den Helder. De Koog je také populární přímořské letovisko u pobřeží Severního Moře. Od pláže oddělují De Koog jen dvě úzké písečné duny. Právě pro svoji skvělou polohu se rychle stal nejvíce turisticky oblíbeným a navštěvovaným místem na ostrově Texel.

Doprava

Pokud chcete De Koog navštívit, je možné jet vlakem z Amsterdamu do města Den Helder a pak trajektem, který v letním období vyplouvá každou půlhodinu. Ostrov je přístupný i letadlem, má vlastní letiště, doprava však není pravidelně zajišťována. Kolem De Koog a po celém ostrově Texel se dá pohybovat autobusovou veřejnou dopravou, autem, na motocyklu, na kole nebo pěšky.

Historie

De Koog je bývalá rybářská vesnička. Jméno je odvozeno od slova „Cooghen“, což je název pro vysušenou oblast z počátků 14. století. Tato oblast byla oddělena od moře několika hrázemi, které byly pravidelně opravovány a zpevňovány. Chránily před pravidelnými záplavami obyvatele, ale také pasoucí se ovce. Nová zůrodněná půda dala základ pro rozvoj De Koog a dalších vesniček v okolí. De Koog se tak stal se svými 140 domy druhou největší vesnicí na ostrově Texel. V současnosti již nejsou hráze patrné, zůstala jen pojmenování některých oblastí a cest jako například De Koog, Oude Dijke apod. Během 16. století však nastal útlum rybaření v De Koog. Způsobilo to zanášení hlubokých kanálů, které zabránilo rybářským lodím přístupu k lovištím. Osud De Koog pak zpečetily dvě velké bouře následované záplavami v letech 1559 a 1570. Hodně lidí se poté odstěhovalo do vesnice Den Hoorn, která se tak stala druhou největší na ostrově. Dnes je De Koog vesnička obklopená mnoha hotely a kempy. Nabízí všechnen komfort, který se dá očekávat od turistického letoviska. Přes den můžete korzovat po hlavní nákupní třídě De Koog ‘de Dorpsstaat', posedět v restauracích a na tersách kaváren, přes noc se pak můžete pobavit v barech a na diskotékách.

Příroda

Právě příroda je vedle zážitků z koupání v Severním Moři to, za čím do De Koog přijíždí většina turistů. Kolem De Koog jsou vybudované cyklistické a pěší stezky. Jízda na kole je asi nejoblíbenější způsob prohlídky tohoto úžasného a jedinečného ekosystému. Dále je tu připravena i možnost projížděk na koních. V De Koog naleznete EcoMare museum, které se zabývá přírodou ostrova, jejím přirozeným vývojem a vlivem moře. Také je zde oddělení věnované tuleňům. Dozvíte se zde i něco o historii ostrova od dávných časů až po dnešní dny. EcoMare je zároveň i informační centrum, kde naleznete mnoho tipů k dalším výletům po celém ostrově Texel. Přímo u De Koog začíná dunový komplex De Muy. Leží mezi De Koog a Slufter. Nachází se zde jedno z největších hnízdišť vodních ptáků, pozoruhodná je i zalesněná oblast Oorlogsschip (válečná loď) , na pobřeží naleznete druhově bohatou oblast Buiten Muy a mnoho dalších přírodních zajímavostí. Návštěva De Koog se stane jedním z nezapomenutelných zážitků. Chvíle strávené v nádherné přírodě spojené s možností koupání a typického života v turistickém letovisku jsou unikátním spojením, které těžko naleznete jinde, než v De Koog.


Informace a fakta

GPS: 53.0975, 4.7611
Nejbližší letiště: Letiště Amsterdam, 88 km
Pobřeží: Severní moře, 5,4 km
Vzdálenost do hlavního města: Amsterdam, 83 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 19:05:27

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, blízko cyklostezky, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, pekárna, bar, prodejna kol, kemp, autoopravna

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

De Koog: Recenze

De Koog prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

De KoogDe Waal (5km)Den Burg (5km)De Westen (6km)Den Hoorn (8km)De Cocksdorp (10km)Den Helder (16km)Breezand (23km)Den Oever (26km)

Webmap: 1 2 3