TIXIK.cz » Belgie » Západní Flandry » Bruggy » De Halve Maan

De Halve Maan - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

De Halve Maan: Hlídač pokojů
De Halve Maan Mapa Mapa hotelů De Halve Maan

De Halve MaanDe Halve Maan

Související témata

De Halve Maan: Fotografie

Doporučené hotely De Halve Maan


Zobrazit všechny »


De Halve Maan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


De Halve Maan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, De Halve Maan a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Pivovary, Aktuální čas: 14:52:18, Adresa: Walplein 26, Brugge, België, Telefon: +32 50 33 26 97, WWW stránky:

De Halve Maan je rodinný pivovar ve městě Bruggy na severozápadě Belgie . Nachází se asi 90 km severovýchodně od Bruselu . Jméno pivovaru De Halve Maan znamená "půlměsíc" a zlatý půlměsíc s lidskou tváří je také ve znaku pivovaru. V současnosti je pivovar De Halve Maan jediným fungujícím pivovarem v historickém centru Brugg.

Historie

Již v roce 1564 se objevily zmínky o pivovaru Die Maene (Měsíc) , který stál v místě dnešního pivovaru. De Halve Maan založil roku 1856 Leon Maes. Chtěl vytvořit technologicky moderní pivovar a vařit zde pivo podle tradičních receptur. Po jeho smrti přebrali De Halve Maan jeho synové Henry II. a Achere. Pivovar je podle vybaven nejmodernějšími technologiemi a typ piva, který se zde vaří, se přizpůsobuje „anglickému stylu“. Po smrti bratrů vedly pivovar De Halve Maan jejich vdovy, které jej zdárně provedly obdobím první světové válkou. Dalším ředitelem se stal Henri III. Poté co v Německu získal zkušenosti s vařením ležáků, zavedl jejich výrobu i v pivovaru De Halve Maan. Dále pak rozšířil výrobní sortiment o nealkoholické nápoje a stal se také vlastníkem dalšího Bruggského pivovaru Brugge Zeehaven. V 70. tých letech se vedení pivovaru De Halve Maan, v jehož čele stál v té době Henry IV., muselo vypořádat s nástupem supermarketů a levných piv. V letech osmdesátých se karta opět obrátila a zájem o regionální pivo opět stoupl. Ředitelka pivovaru De Halve Maan Veronique Maes jej otevřela pro veřejnost a vzniklo zde muzeum pivovarnictví.

Současnost

Dnes se v pivovaru De Halve Maan vaří piva Brugse Zot (Bruggský blázen) a Straffe Hendrik (Silný Henry) . Brugse Zot je světlé pivo vařené podle originální receptury ze čtyř druhů sladu a dvou druhů chmele. Brugse Zot Dubbel je silné tmavé pivo vařené ze šesti druhů sladu. Aby Brugse Zot Dubbel získalo svou specifickou nahořklou chuť, dováží se na jeho výrobu světově proslulý český žatecký chmel. Straffe Hendrik je pivo tipu Tripel, tedy světlé silné pivo dokvašující v lahvích. V pivovaru De Halve Maan jej vaří od roku 2008, a to ze šesti druhů sladu a žateckého a štýrského chmele.

Muzeum De Halve Maan

Prohlídka De Halve Maan zahrnuje návštěvu muzea pivovarnictví, prohlídku moderního funkčního pivovaru, panoramatický výhled na Bruggy a ochutnávku zdejšího znamenitého piva. To vše vám zabere asi 45 min a vstupné vás vyjde na € 6. Prohlídky De Halve Maan probíhají od 11 hod každou hodinu a to až do 15 hod v zimě, létě pak do 16 hod. V přilehlé pivovarské hospodě De Halve Maan vám prvotřídní kuchaři uvaří pivní i místní speciality.


Informace a fakta

GPS: 51.2026, 3.2246
Nadmořská výška: 6 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:23

De Halve Maan: Recenze

De Halve Maan prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bruggy (0.8km)Loppem (6km)Jabbeke (9km)Zedelgem (9km)Beernem (11km)Lissewege (10km)Hertsberge (11km)Ruddervoorde (12km)Maldegem (15km)

Webmap: 1 2 3